3. И Локомотив извози Светкавица, „мълниите” гръмнаха за първи път (видео+снимки)

И Локомотив извози Светкавица, „мълниите” гръмнаха за първи път (видео+снимки)

„Железничарите” се скъсаха да пропускат при успеха с 4:1

Локомотив София очаквано победи новака в А група Светкавица Търговище в двубой от петия кръг на първенството. „Железничарите” отнесоха „мълниите” с 4:1, като резултатът можеше да бъде още по-впечатляващ, ако не бяха многото пропуски на „червено-черните”.

Добрев, Горанов, Мешич и Йорданов изковаха успеха на столичани, а египтянинът Мохамед Тауакол вкара първия гол за тима на Пламен Донев в българския шампионат.

След този мач Локомотив заемат седмото място във временното класиране със седем точки, докато тимът от Търговище здраво е закотвен на дъното с нула точки и голова разлика 1-15.

Пред малобройна публика на националния стадион „Васил Левски” столичните „железничари” започнаха срещата със самочувствие  и още с давенето на първия съдийски сигнал момчетата на Диян Петков наложиха преса на плахия си съперник, който за 4 мача до сега има общо 4 удара към противниковата врата.

Още в 7-ата минута резултатът бе открит. Марчо Дафчев центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле най-съобразителен  се оказа капитанът Кристиан Добрев и без проблеми даде преднина за своите. Секунди след подновяването на играта той имаше възможност да удвои, но стражът Георгиев този път следеше ситуацията и изби.

Гостите от Търговище разчитаха предимно на грешки на халфовата линия на столичани и бързи контраатаки, които обаче рядко им се откриваха. В 10-ата минута Димов се опита да направи нещо много красиво, но стреля твърде неточно – играчът на „мълниите” шутира, като искаше да прехвърли Галев.

Футболистите на Локомотив без да си дават много зор контролираха ситуацията на терена и пред тях се откриха няколко много чисти положения, които пропиляха с лека ръка. Искрен Писаров бе изведен сам срещу Георгиев, но бившият футболист на Берое изпусна, като прати много леко топката в ръцете на вратаря. В 19-ата минута Преслав Йорданов прати топката в мрежата на новаците в А група, но попадението справедливо бе отменено заради положение на засада.

В 24-ата минута Николай Петров от Светкавица може да се каже, че сложи точка на спора, след като си изпроси по изключително просташки начин червен картон. Той получи официално предупреждение заради игра с ръка в средата на терена, последва много бурна реакция с обидни реплики към главния рефер, който без да се замисли му показа втори и го прати под душовете.

„Червено-черните” продължиха да доминират, въпреки че допускаха много елементарни грешки. Все пак те стигнаха до втори гол, дело на Горанов. Той засече с глава центриране от корнер и не остави никакви шансове на Георгиев.

Второто полувреме ще се запомни с първия гол на Светкавица в елита на българския шампионат и с множеството страховити пропуски на Преслав Йорданов. В 51-ата минута Мохамед Тауакол завърши по класен начин атака на гостите, като разстреля Галев. А Йорданов се скъса да пропуска от близко разстояние, като най-фрапантният пропуск бе в 63-ата минута. Тогава той, изведен от Мешич, шутира от воле и нацепи лявата греда. Малко преди това той тропяса Георгиев, като оправи бомбен удар право в главата на стража.

Добро впечатление направи тимът от Търговище, който въпреки негативния резултат  и липсата на един човек, не паднаха духом, а играха открит футбол и дори на моменти пресираха съперника си. Влезлият като резерва обаче Мирза Мешич обаче напълно ги отчая в 64-ата минута, когато с глава прати кълбото в мрежата.

След попадението „мълниите” се прибраха в половината си и столичани трудно намираха път към вратата през сгъстената отбрана. До изненади стигна, освен че Йорданов се реваншира след безбройните си пропуски и вкара три минути преди края на редовното време. Въпреки тези 4 гола домакините могат да съжаляват, че не успяха да се поздравят с настина разгромна победа.