3. И младежите загубиха - 1:2 в Швеция, последни сме в групата

И младежите загубиха - 1:2 в Швеция, последни сме в групата

След равностойно първо полувреме и резултат 1:1, през втората част скандинавците взеха своето, а в последните секунди Александър Тонев получи червен картон

След мъжкия, и младежкият национален отбор на България загуби своя двубой на международната сцена. Играчите на Иван Колев загубиха от Швеция с 1:2 в Трелеборг.

След равностойно първо полувреме и резултат 1:1 пред по-малко от 2000 зрители, през втората част скандинавците взеха своето, а в последните секунди Александър Тонев получи червен картон от белгийския рефер на мача.

Защитникът на Блекбърн Мартин Олсон изведе домакините напред в 31-ата минута. Само две минути по-късно Виктор Генев върна гола. Малко след подновяването на играта обаче Емир Байрами даде преднина на своя отбор, която се запази до края.

През първата част двата отбора стояха по-равностойно на терена. Общо 10 удара отправиха двете единадесеторки към двете врати – по 5 към всяка, а от нашия отбор Александър Тонев пробва на два пъти да отбележи.

Футболистът на Блекбърн Мартин Олсон изведе домакините напред в 31-ата минута след много добро взаимодействие по левия фланг с Бейрами. Тогава Марио Кирев подцени ситуацията и Олсон отбеляза с удар отляво в наказателното поле.

Само четири минути по-късно обаче Виктор Генев възстанови статуквото след центриране на Дани Кики от корнер и грешка в шведската защита.

През втората част шведите създадоха повече голови положения. Още в началото Молинс имаше шанс за гол. В 53-ата минута домакините стигнаха до ново попадение. Негов автор бе халфът на Елфсборг Емир Бейрами. Фейзулаху се пребори за една топка с Марио Кирев и върна назад към Бейрами, който отбеляза в близост до точката на дузпата.

Резултатът се запази такъв и до края, а нашите не създадоха сериозна опасност, за да изравнят. В 60-ата минута в нашия отбор бе извършена принудителна смяна и напусна вратарят Марио Кирев, който бе заменен от Петър Денчев.

Четири жълти картона получи нашият отбор, а в 94-ата минута за втори жълт бе изгонен Александър Тонев.

За играч на мача бе избран Емир Бейрами.

2-1 (54 '), Емир Байрами

Швеция: 1 Кристофър Нордфелт, 2 Ерик Лунд, 3 Маркус Нилсон, 4 Михаел Алмербак, 5 Мартин Олсон , 6 Гийермо Молинс (17 Даниел Нормарк 90 '), 7 Албин Екдал, 8 Себастиан Ериксон, 9 Емир Байрами - 10 Фулертон Фейзулаху (16 Андреас Ландгрен 63 "), 11 Дени Авдич (18 Агон Мехмети 76 ');
Резерви: 12 Виктор Норинг, 13 Емил Саломонсон, 14 Пиер Бенгстон, 15 Жилоан Хамад;

България: 12 Марио Кирев (1 Петър Денчев 60 '), 6 Павел Виданов, 4 Милчо Макенджиев, 5 Виктор Генев, 21 Васил Божиков, 7 Лъчезар Балтанов (9 Атанас Апостолов  87'), 18 Дилян Колев, 8 Мариян Огнянов, 17 Виктор Петаков, 19 Александър Тонев, 3 Дани Кики (14 Иван Цачев 59 ');
Резерви: 11 Радослав Димитров, 13 Цветомир Панов, 16 Страхил Попов, 22. Тодор Колев;

Жълти картони: Огнянов (40 '), Тонев (46'), Балтанов (54 '), Цачев (66');

Червен картон: Тонев (90 ');
Рефер: Люк Уотърс. Помощници: Михаел Кейен и Ив де Неве. Четвърти рефер: Фредрик Гелдхоф. Всички от Белгия;
Зрители: 1673;

Владеене на топката: 50:50;
Спасявания: 13-9;
Удари във вратата: 8-4;