3. И ЦСКА излетя от Лига Европа след 1:2 от Бешикташ (видео)

И ЦСКА излетя от Лига Европа след 1:2 от Бешикташ (видео)

България официално остана без представители в евротурнирите. Това стана, след като вчера Левски отпадна от Лига Европа след загуба от Гент, а днес другият столичен гранд – ЦСКА, също излетя от надпреварата, след като допусна поражение с 1:2 от турския колос Бешикташ. „Червените” приеха „черните орли” на националния стадион „Васил Левски” и сътвориха приличен мач, но за жалост на своите фенове не стигнаха поне до равенство.

Започотни изведе гостите напред в 59-ата минута, Холоско удвои в 64-ата, а крайното 1:2 оформи Шеридън в 79-ата минута. Така „армейците” завършват тазгодишната си авантюра в Лига Европа без да запишат нито една домакинска победа.

Двубоят започна предпазливо от страна и на двата тима, а положенията пред двете врати се брояха на пръсти. Първият точен удар дойде в 13-ата минута, когато Ернст получи на границата на наказателното поле и стреля с десния крак, но Мболи спаси. В ответната атака Делев овладя в наказателното поле на гостите, но в последния момент бе блокиран от бранител на Бешикташ.

След това положение темпото поспадна, а в 24-ата минута Хилбърт опита удар по диагонала, но той бе много слаб и не затрудни стража на „червените”. 120 секунди по-късно Тонев шутира с левия крак от границата на пеналта, а вратарят на турците спаси без проблеми. В 34-ата минута Табата изведе Нобре в наказателното поле, вторият стреля с десния крак, ала Мболи отново бе на място.

В последните 5 минути на първата част „армейците” натиснаха здраво и в 44-ата минута Делев пропусна страхотна възможност, след като бе изведен зад гърба на отбраната на Бешикташ, но ударът му премина покрай вратата на Гьонен. В продължението Галчев изведе по невероятен начин Платини в наказателното поле, бразилецът се завъртя и стреля с десния крак, ала стражът на „супер-орлите” спаси.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част също стартира равностойно, а в 51-ата минута Минев опита удар от далечна дистанция, който не намери очертанията на вратата на гостите. Така дойде 59-ата минута, когато Гути центрира от фаул, Запоточни се извиси над всички и с глава изведе Бешикташ напред в резултата – 1:0.

Веднага след гола „черните орли” сътвориха страхотна многоходова комбинация, която завърши с удар на резервата Кючик и хубаво спасяване на Мболи. В 64-ата минута обаче, алжирският страж допусна фатална грешка, след която Бешикташ удвои преднината си. Топката бе върната за него, но той се подхлъзна и позволи на Кючик да му отнеме, последва подаване към Холоско, който не сбърка пред опразнената врата.

Веднага след попадението Янчев стреля силно с левия крак извън пределите на наказателното поле, ала шутът бе много неточен. Така дойде 79-ата минута, когато „армейците” се върнаха в мача, след като вкараха гол-близнак на този, с който Бешикташ откри резултата. Тогава Делев центрира от фаул, резервата Шеридън изпревари стража на турците и с глава намали на 1:2.

До края на мача ЦСКА продължи да натиска в търсене поне на изравнителен гол. В 84-ата минута Делев стреля изненадващо от фаул, но топката на намери очертанията на вратата на гостите. В 89-ата минута пък Шеридън шутира опасно към Арикан, ала стражът на „черните орли” спаси. В даденото от рефера продължение Маркиньос овладя в наказателното поле и шутира силно с десния крак, но много неточно в аут.

Така ЦСКА загуби с 1:2 домакинството си от Лига Европа на Бешикташ и така приключи със сигурност участието си в надпреварата, въпреки че тимът има още едно гостуване – на Порто. След поражението турците се намират на 2-о място във временното класиране с актив от 10 точки, на 3 зад лидера Порто и на 7 пред 3-ия Рапид. „Червените” пък са последни с 3 пункта.

Фотогалерия от поражението на ЦСКА с 1:2 от Бешикташ можете да видите ТУК.
ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби