3. Илиан Илиев: Нашите фенове ще могат да се похвалят, че сме ги победили

Илиан Илиев: Нашите фенове ще могат да се похвалят, че сме ги победили

Бяхме пренавити и успокоихме играчите на полувремето, обясни треньорът на Локо след успеха над Ботев с 2:1

Треньорът на Локомотив (Пд) Илиан Илиев отчете, че качеството на игра в дербито с Ботев не е било добро, но остана доволен от успеха с 2:1 и каза, че в следващите дни феновете на Локо ще могат да се похвалят, че са били в дербито.

„Много е важно да победиш в дербито. Доста хора ни казаха, че мачовете стават изключително оспорвани, независимо от времената форма. Много е важно за Пловдив да победиш в дербито. Играл съм и други дербито - важни са трите точки, а и са градски съперник и хората ще са доволни, че мога т да се похвалят, че сме ги победили”, каза Илиан Илиев след успеха.

Според Илиев най-ключово за обрата в резултата се е оказало полувремето, когато е имал няколко минути да успокои играчите си.

„Като качество... не стана нещо много голямо като качество. Първото полувреме влязохме много пренавити, може би от формата и ролята на фаворити. Видяхте, че доста хора бяха прегорели. За тия десетина минути на полувремето успяхме да ги успокоим, за да могат да влязат и да обърнат мача. Битка, това е дербито, битка. Надявам се хората да са останали доволни. Знам, че нашите футболисти могат да играят много по-добре, но е важно, че спечелихме, защото ако бяхме направили равен или бяхме загубили, а бяхме играли страхотно, нямаше никой да забележи. На полувремето е трудно да се промениш като нагласа. Бързахме много с паса напред, с дълги топки, което не е нашият стил. Второто полувреме свалихме топката и играхме в нашия стил. Качеството не е ниво, но в дербито е важно да победиш”.

Илиев разкри, че Пламен Крумов е със съмнения за комоцио, но няма нещо по-неприятно.

„Пламен Крумов може би е получил комоцио, но е добре”.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия