3. Илия Миланов донесе измъчена победа на Литекс в края на редовния сезон (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Оранжевите” спечелиха с 1:0 домакинството си на Локо (Пд) с гол в добавеното време

Литекс се измъчи при домакинството си на Локомотив (Пловдив), но все пак стигна до победа с 1:0 в срещата от последния, 22-ри, кръг от редовния сезон в „А” група.

Единственото попадение в срещата падна в първата минута от добавеното време, когато Илия Миланов с глава донесе първите три точки за „оранжевите” след зимната пуза.

Още в първата минута Десподов получи прекрасна възможност да открие резултата, но ударът му по диагонала срещна страничната греда.
Литекс направи още няколко опасни атаки към вратата на гостите през първите 45 минути, но така и не стигна до ново 100-процентово положение.

„Смърфовете” трудно стигаха до вратата на Винисиус и не успя да организира нищо интересно преди почивката.

Началото на втората част също не предложи кой знае какво зрелище. Литекс продължи да е по-добрият отбор на терена, като опасностите за вратата на Локомотив идваха главно от десния фланг, където действаше Асприля.

При един от пробивите на колумбиеца отбраната на гостите отново нямаше начин за противодействие. Асприля проби отдясно и центрира, там Малинов бе непокрит, но от около осем метра не намери добре топката и стреля встрани от вратата.

И точно когато по всичко личеше, че Литекс ще запише третото си поредно равенство 0:0 след подновяването на шампионата, Илия Миланов измъкна домакините. Бранителят на „оранжевите” бе оставен непокрит в наказателното поле на Локомотив и с глава превърна центрирането на Регула в гол.

Така, отново се изкачва до третата позиция с 39 точки преди двубоя между Берое и Локо (Сф). Локо (Пд) остава на деветата позиция с 20.