3. Илиян Йорданов окрили Левски за шеста поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Илиян Йорданов окрили Левски за шеста поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сините бият Пирин (Гоце Делчев) с голове през второто полувреме и временно са еднолични лидери

Левски излезе еднолично на върха в класирането, макар и временно, след победа с 2:0, постигната през второто полувреме над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 6-ия кръг на „А” група. Илиян Йорданов изигра съществена роля за шестия пореден успех на „сините”, след като раздвижи играта им след почивката, когато се появи като резерва, дебютирайки официално за новия си тим. Крилото подпечата победата на Левски с втория гол в мача в 62-ата минута, десетина минути след откриващото попадение на Базил де Карвальо от дузпа. През първото полувреме гостите оказаха отпор, като най-сериозното положение за „сините” беше гредата на Владо Гаджев от свободен удар. През втората част обаче неврокопчани рухнаха под натиска на мощната атака на домакините.

С този успех Левски събра пълен актив от 18 точки, с 3 пред Лудогорец, който играе в момента срещу ЦСКА. Пирин (ГД) регистрира трета загуба и заема 7-ата позиция с 9 точки.

Очаквано Левски тръгна в атака от самото начало, но гостите от Гоце Делчев оказаха отпор. Те пресираха сините, играеха много организирано и групирано и не позволяваха на домакините да разгърнат своите атаки.

В 14-ата минута Левски можеше да открие резултата от статично положение. Гаджев изпълни свободен удар точно от линията на дъгата на наказателното поле, топката прехвърли стената и срещна страничната греда на Абдиков.

В 21-ата минута Ели пусна към Йовов, който се освободи от защитата на Пирин, излизайки сам срещу вратаря. В свой стил Бижутера би покрай лявата греда и изтърва 100-процентово положение.

В 39-ата минута Гаджев проби мощно през центъра. Халфът пусна към Рамос, който стреля опасно, но топката премина покрай дясната греда.

Гостите също успяха да направят няколко атаки преди почивката. При една от тях, получила се след грешка на Башлиев, Марчев изведе Хазуров, но Ели успя да избие навреме.

На почивката старши треньорът на Левски Илиан Илиев реагира и пусна новото попълнение Илиян Йорданов на мястото на Симеон Райков. Станалият свободен агент след престой в Локомотив Пловдив футболист даде острота в „синята” атака и голът не закъсня.

В 51-ата минута Карвальо си изработи дузпа и сам я реализира. Таранът проби мощно, надбяга Гуцев и в близост до аутлинията бе фаулиран от защитника на Пирин. С мощен удар в скобата Карвальо вкара шестия си гол за сезона, изравнявайки се с Иван Цветков, който по-рано днес вкара за Ботев срещу Берое.

Десетина минути по-късно Илиян Йорданов заслужено вкара дебютния си гол за Левски. Крилото се възползва от изпусната от Абдиков топка при удар на Рамос и на добавка разстреля вратаря за 2:0.

На терена се появи Жоао Силва, който замени Марсиньо. Дошлият от Евертън нападател преодоля с лекота цялата защита на Пирин в 65-ата минута, но ударът му мина покрай вратата.

Минута по-късно Илиян Йорданов елиминира с едно движение защитниците на гостите и пусна вдясно за Рамос. Португалецът с два финта направи безпомощни Дреновички и Лазаров, но ударът му се отби в крака на Гуцев и излезе в корнер.

В 81-ата минута Гуцев едва не си отбеляза автогол, а минута по-късно вратарят Абдиков изпусна топката в мрежата, но страничният рефер видя фаул на Жоао Силва.

В 83-ата минута Силва направи изключително красиво отиграване. Той получи пас от Башлиев, свали топката с гърди и стреля много мощно от движение с обръщане, но топката мина покрай дясната греда.

До края Мулдер пропусна още едно положение за Левски и така дойде последният съдийски сигнал.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза