3. Историческа победа за България по футзал – 4:0 над Естония

Историческа победа за България по футзал – 4:0 над Естония

Националният отбор на България по футзал постигна историческа победа с 4:0 над тима на Естония в европейска квалификация по футзал, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Мачът се игра зала Конгресна в Двореца на културата и спорта във Варна. По този начин България излезе на второ място в класирането с 4 точки. Лидер е Латвия с 6 точки. В неделя от 20,00 часа е решителният ни мач с латвийците. При победа България се класира за следващата фаза.

Националният отбор на България по футзал постигна историческа победа с 4:0 над тима на Естония в европейска квалификация, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Мачът се игра зала Конгресна в Двореца на културата и спорта във Варна. По този начин България излезе на второ място в класирането с 4 точки. Лидер е Латвия с 6 точки. В неделя от 20,00 часа е решителният ни мач с латвийците. При победа България се класира за следващата фаза.

България тотално надигра съперника си, като само малшансът попречи резултата да бъде двуцифрен. Въпреки това, първото попадение дойде едва в 19-ата минута. То бе дело на Влади Гочев, който с ефектна странична ножица оползотвори центриране от корнер.

През втората част България излезе на живот и смърт срещу Естония. Фрапантни пропуски направиха Каракашев, Бойчо и Благовест Мареви, както и Викторов, който нацели страничната греда, а Милен Стефанов пропусна на празна врата.

В 34-та минута един от най-добрите Благовест Марев с диагонален удар удвои преднината. В 35-ата минута вратарят Костадин Иванов разстреля своя колега на вратата на Естония от „дълга дузпа” за 3:0, а крайния резултат, минута преди сирената оформи Койчев.

По този начин България излезе на второ място в класирането с 4 точки. Лидер е Латвия с 6 точки. В неделя от 20,00 часа е решителният ни мач с латвийците. При победа България се класира за следващата фаза.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза