3. Изненада: Мура удари Баку и подпечата билетите на ЦСКА за Словения (+видео)

Изненада: Мура удари Баку и подпечата билетите на ЦСКА за Словения (+видео)

Словенският Мура отстрани Баку след 2:0 на реванша, първата среща в Азербайджан мина без голове

Словенският Мура скъса билетите на ЦСКА за Азербайджан. Мура победи фаворита ФК Баку с 2:0 в реванша от първия квалификационен кръг на Лига Европа и си уреди среща с ЦСКА във втория предварителен кръг.

В първия мач ФК Баку изпусна победата у дома и срещата завърши 0:0. Тази вечер в Словения Мура мушна по един гол в двете полувремена.

Етерович изведе Мура напред в резултата в 26-ата минута, а Фаич седем минути преди края донесе голямата радост за феновете на домакините.

Интересен факт е, че само ден преди жребият да ги противопостави един срещу друг ФК Баку и Мура играха контрола помежду си. В нея азерите биха с 4:0, но явно тази проверка подведе много хора, които смятаха, че Баку лесно ще спечели двубоя със словенците.

ЦСКА ще гостува на Мура на 19 юли в Словения. На реванша на 26 юли „армейците” са домакини на Мура на Националния стадион „Васил Левски”.

Кратка визитка

Словенският Мура е скромен отбор. Той няма трофеи в елита на словенския футбол. Клубът е основан едва през 2005 година и играе домакинските си мачове на стадион „Фазанерия”, който побира по-малко от 4 000 души.

НД Мура наследява НК Мура, който банкрутира през 2004 година. В състава на Мура има само двама чужденци – нападатели от Хърватия и Босна.