3. Изпускаме Швейцария в Женева - 1:1 на полувремето

Изпускаме Швейцария в Женева - 1:1 на полувремето

Миг невнимание попречи на България да води на полувремето на приятелската среща срещу Швейцария в Женева. Селекцията на Станимир Стоилов изигра отлично първо полувреме, в което поведе с гол на Ивелин Попов в 33-ата минута, но домакините изравниха в 45-ата чрез Хюгел.

Националният ни тим диктуваше събитията на "Стад дьо Женев", но една грешка отне граденото през първите 45 минути. Първото по-интересно положение в срещата бе пред вратата на домакините. В 6-ата минута Станислав Ангелов отправи силен удар към вратата на Вьолфи, но стражът се справи без особени проблеми.

В 16-ата минута Фрай центрира към Падалино, който се опита да намери с едно докосване Н’Куфо, но Петков внимаваше и изпревари чернокожия нападател.

В 24-ата минута Транкило Барнета шутира извън пеналта и принуди Петков да избива топката в ъглов удар. В 30-ата минута незабележимият до този момент Телкийски имаше възможност да даде началото на опасна контраатака, но опитът му да намери Ивелин Попов в предни позиции бе повече от неуспешен.

В 33-ата минута дойде и най-красивото положение през първата част, с което България поведе в резултата. „Ловешката връзка” в националния отбор Ивелин Попов – Станислав Манолев направи перфектно двойно подаване, което изведе Попов сам отдясно на вратата и той по изключително майсторски начин изпрати топката в далечния на Вьолфи ъгъл – 0:1.

Само 4 минути по-късно селекцията на Станимир Стоилов направи нова атака по учебник. Телкийски бе изведен с пета отляво на пеналта и подаде веднага на Бербатов, който премина през защитник на съперника, но в последния момент не успя да копне топката над вратаря.

В тези моменти нямаше изгледи как домакините ще успеят да се върнат в мача. За наше съжаление, в последната минута на първата част бранителите в бяло оставиха непокрит Хюгел в наказателното поле при пас на Фрай и резултатът бе изравнен.

Швейцария: Вьолфи – Фернандес, Сендерос, Грихтинг, Манин – Падалино, Хугел, Инлер, Барнета – Н’Куфо и Фрей.

България: Георги Петков - Елин Топузаков, Илиян Стоянов, Станислав Манолев, Живко Миланов - Стилиян Петров, Станислав Ангелов, Благой Георгиев, Димитър Телкийски - Димитър Бербатов, Ивелин Попов.

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо