3. Израел ни се подигра - 4:0 в последния мач на Иван Колев

Израел ни се подигра - 4:0 в последния мач на Иван Колев

Хеттрик на Бен Сахар и едно попадение на Веред

Младежкият ни национален отбор претърпя поредната си позорна загуба в група 6 от европейските квалификации за шампионата в Дания през 2011-а. В последния мач на селекционера Иван Колев, младите "лъвчета" бяха разбити с 0:4 от Израел.

След 6 изиграни мача българите са последни с едва 4 точки, докато Израел се изравниха с по 10 точки с лидерите Швеция и Черна гора.

Още в 7-ата минута футболистът на Еспаньол и бивш играч на лондонския Челси Бен Сахар прониза българската мрежа. В 21-ата минута отново той имаше великолепна възможност да удвои, но пропусна. Все пак Сахар се реваншира 3 минути по-късно и направи 2:0.

В рамките само на пет минути на два пъти Сахар можеше да запише и своя хеттрик. Все пак третият гол в мрежата на вратаря на ЦСКА Иван Караджов бе въпрос само на време и го отбеляза Веред в 31-ата минута.

В 57-ата минута Бен Сахар оформи своя хеттрик - 4:0. До края на мача домакините ни пожалиха и резултатът остана 4:0 в тяхна полза.

ИЗРАЕЛ (Мл) - БЪЛГАРИЯ (Мл) 4:0
(1:0) Бен Сахар 7'
(2:0) Бен Сахар 24'
(3:0) Веред 31'
(4:0) Бен Сахар 57'

ИЗРАЕЛ (Мл): Харуш, Заири, Рикан, Мори, Гершон, Начо, Асулин, Коен, Дамари, Сахар, Веред
Селекционер: Мордихай Иванир

БЪЛГАРИЯ (Мл): Караджов, Виданов, Божиков, Генев, Дюлгеров, Огнянов, Иса, Петров, Терзиев, Т. Колев (39 - Филипов), Коруджиев, Селекционер: Иван Колев