ИЗВЪНРЕДНО: Наказаха рефер от Етър – ЦСКА

Съдийската комисия на БФС излезе с позиция относно критиките към реферите след мача между Етър и ЦСКА в сряда.

В 91-ата минута домакините от Велико Търново вкараха гол, с който резултатът трябваше да стане  1:1.

След продължило ш6 минути преглеждане на ситуацията с помощта на системата VAR, арбитърът Ивелин Занев от Русе отмени попадението на Ивайло Димитров и срещата приключи с успех на „червените“ – 1:0.

В крайна сметка Съдийската комисия посочи, че грешката идва от ВАР-съдията на мача Ивайло Ненков от София, който е подал грешен кадър и така е създал напрежение.

Именно заради това е и наказан със спиране на правата чрез комюнике, което Novsport.com публикува без редакторска намеса:

"Във връзка с обществения интерес, възникнал около отсъжданията на съдийската бригада на мача от ППЛ между Етър и ЦСКА-София и постъпилото в БФС писмо от г-н Даниел Панов, Съдийската комисия държи да внесе следните уточнения: Решенията на съдийската бригада в този двубой са напълно коректни, а причина за възникналата полемика е грешният кадър, който ВАР-съдията Ивайло Ненков е подал към телевизионния оператор при ситуацията за отменения гол на Етър в края на двубоя. Съдийската комисия анализира действията на ВАР-съдията, чиито права ще бъдат спрени.
СК изразява категорично становище, че компютърните графики, които показват ситуациите за засада, не могат да бъдат манипулирани."

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът