3. Калиакра победи и Сливен

Калиакра победи и Сливен

Гостите от Каварна измъкнаха трите точки с гол на резервата Георги Филипов

Отборът на Калиакра постигна победа с 1:0 като гост на Сливен в мач от 14 кръг на "А" ПФГ. В герой за гостите се превърна влезлият в 75-та минута Георги Филипов. Само минута след влизането в игра той успя да даде аванс на своя тим, а и да донесе трите точки на момчетата на Антони Здравков.

Двубоят на стадион "Хаджи Димитър" не беше от най-приятните за наблюдаване, като играта беше често накъсвана и изпълнена с много фаулове, а понякога и откровени грубости. В 23-та минута домакините можеха да поведат чрез Ямуков, който стреля от наказателното поле, но в аут.

В следващата минута Марко Марков застраши вратата на Георгиев със странична ножица, но топката все пак не опъна мрежата. В 26-та минута Раденцов от гостите стреля от пряк свободен удар, но страхотният му шут беше спасен от стража на домакините.

До края на полувремето двата отбора не можаха да представят нищо различно на зрителите освен дълги и безсмислени топки, като през по-голямата част от времето двете халфови линии само наблюдаваха как топката минава над тях и отива или в притежанието на вратарите, или на защитниците.

В 66-та минута Петър Стоянов центрира добре към Деян Христов, но играчът на Сливен незнайно защо не засече топката във вратата на Господинов, а се дръпна и тя излезе в тъч. В 73-та минута самият Петър Стоянов се опита да даде преднина на своите, но стражът на гостите успя да избие удара му.

В 75-та минута Георги Филипов замени Георги Станчев в атаката на Калиакра. Това беше най-силният ход на Антони Здравков в двубоя, защото Филипов отбеляза победния гол. В 76-та минута той успя да засече с глава топката във вратата на Георгиев след многоходова атака на Калиакра.

В 83-та минтуа Сливен можеха да изравнят след грешка в отбраната на Калиакра, но все пак футболист на гостите успя да избие топката от голлинията на каварненци. В 87-та минута Раденцов получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. Така задачата на футболистите на Антони Здравков трябваше да стиснат зъби до края и да запазят резултата.

Все пак те успяха да издържат на четирите минути, изиграни след редовните 90 и срещата завърши при резултат 0:1. Така Сливен остават в зоната на изпадащите със 10 точки и седми поред двубой нямат победа, докато Калиакра събраха 16 точки и са на 11-то място в класирането.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза