3. Калоян Стоянов се върна с гол за юношите на Пирин

Калоян Стоянов се върна с гол за юношите на Пирин

Пирин (Благоевград) победи, като гост с 2:1 съгражданите си Пирин 2001 в поредния кръг на елитната юношеска група до 19 години и до голяма степен си осигури оставането в групата

Пирин (Благоевград) победи, като гост  с 2:1 съгражданите си Пирин 2001 в поредния кръг на елитната юношеска група до 19 години и до голяма степен си осигури оставането в групата. Есенният двубой между двата тима на базата в „Рилци” завърши при резултат 0:0

За Пирин от първия отбор участие в мача записаха Руслан Иванов и лекувалият дълго време контузия Калоян Стоянов.

И трите попадения в мача, който се игра на базата на Иво Андонов в Покровник паднаха през втората част.

В 64-ата минута Слави Кирилов изведе „орлетата” напред в резултата с премерен удар. Десет минути по-късно Руслан Иванов намери на стрелкова позиция Калоян Стоянов и нападателят покачи на 2:0 в полза на символичните гости.

В самия край на двубоя момчетата на Ивайло Андоново стигнаха  до почетно попадение. В 84-ата минута отбраната на Пирин не успя да изчисти топката от своето наказателно поле и най-съобразителен от тази ситуация се оказа  Михаил Янев от състава на домакините, който оформи крайното 2:1

Следващия понеделник на базата в Рилци Пирин  приемат Черноморец (Бургас).