3. Камата: Ставаш голям, когато побеждаваш независимо на кой терен играеш + ВИДЕО

Камата: Ставаш голям, когато побеждаваш независимо на кой терен играеш + ВИДЕО

"Който не очаква победа, не трябва да играе футбол"

Треньорът на Литекс Христо Стоичков бе видимо доволен след успеха на неговите момчета над ЦСКА с 2:0 на стадион „Българска армия”, съобщи репортер на Novsport.com.

Камата отказа да коментира дали „червените” все още имат шансове за титлата като отсече, че той не гледа развитието на другите отбори и за него всички мачове са еднакви, независимо кой е опонентът.

„Първо трябва да благодаря на момчетата за характера, който показаха, защото те го спечелиха този мач. Всеки знаеше какво се иска от него и всеки се раздаде максимално. Според мен големият става голям, когато побеждава, независимо на кой терен играе.

Който не очаква победа, не трябва да играе футбол. Мисля, че в първите 20-ина минути бяхме по-свежи и знаехме какво искаме да направим на терена, реализирахме си положенията и показахме концентрация, а това е най-важното.

Бяхме по-свежи и по-концентрирани и от видяното считам, че това 2:0 е най-реалният резултат”, сподели легендата на ЦСКА, който бе запитан дали за него триумфът на „Българска армия” е по-специален и дали според него „червените” остават в борбата за титлата и след загубата си в първия мач от пролетния дял на „А” група:

„Очаквах повече от Литекс, останалото не ме интересува. Никога не гледам другите отбори, защото това би означавало, че не уважавам своята работа и своя труд.

Моята работа е да дам на момчетата самочувствието, че това, което правим на тренировките, можем да го показваме и в официалните мачове.

В месеците, когато бяхме в почивка, момчетата разбраха, че за да израстват, трябва да побеждават във всеки мач, а да не гледат какво се говори и пише за тях.

Не случайно в нашия тим има национални състезатели от различни представителни гарнитури. За мен всички срещи са едни и същи. Ако си професионалист, това трябва да бъде така.”