3. Камбуров изпревари Аниете за голмайсторския приз при победа над Марек (ВИДЕО)

Камбуров изпревари Аниете за голмайсторския приз при победа над Марек (ВИДЕО)

Локо (Пд) се наложи над изпадналия отбор от Дупница с 4:1, капитанът на „смърфовете” с хеттрик

Локомотив (Пловдив) победи категорично Марек с 4:1 в двубоя от 30-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Бончук” в Дупница, като бе един от най-слабо посетените през този сезон – едва около 150 човека изгледаха срещата от трибуните. През второто полувреме заваля силен дъжд, съпроводен от светкавици и гръмотевици, което принуди част от публиката са си тръгне.

Нападателят на „черно-белите” Мартин Камбуров се отличи с три гола и така изпревари футболиста на Левски Антионио Аниете в борбата за голмайсторския приз. Камбуров има вече 13 попадения, а испанският ас на „сините” – 12. Таранът на пловдивчани има четири такива награди. Дани Кики добави още един гол. За Марек точен бе Росен Йорданов през второто полувреме.

Следващият двубой на Локомотив (Пд) е срещу Левски на „Лаута”.

Това бе шеста поредна загуба на Марек, който е другият изпаднал отбор от елита на българския футбол заедно с Хасково. Дупничани изпадат за осми път от А група.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за гостите от Пловдив. Още във втората минута резултатът бе открит. Отборът на треньора Христо Колев проведе бърза атака по лявото крило, Александър Якимов центрира в наказателното поле, където Дани Кики с плътен удар от движение не остави шансове на вратаря Пламен Младенов. 27-годишният страж направи своя дебют на вратата на дупничани в този двубой.

През цялата първа част „смърфовете” владееха инициативата и създадоха повечето интересни положения. Единствената по-опасна ситуация, която Марек успя да създаде се случи в 18-ата минута, когато Златко Бонев бе изведен много добре от Илиан Гаров, футболистът с номер 18 не успя да овладее добре, но все пак не загуби топката. От границата на наказателното поле той отправи силен и техничен удар, Скорчев скочи и с една ръка успя да отклони топката в лявата греда.

Камбуров покачи на 2:0 в 26-ата минута. Бирсент Карагарен навлезе в наказателното поле и, въпреки че имаше възможност да стреля от чиста позиция, подаде към капитана си и той от близко разстояние не сгреши, вкарвайки 11-ото си попадение за сезона.

Отново Мартин Камбуров бе точен секунди преди почивката. Той бе фаулиран от Борислав Николов в наказателното поле и главният съдия Николай Йорданов моментално посочи бялата точка. Нападателят изпълни технично, копвайки елегантно топката – никакъв шанс за Младенов.

През второто полувреме отборът на Локомотив продължи да атакува и да търси още голове. Марек погледнаха по-смело към вратата на Теодор Скорчев и в 55-ата минута домакините намалиха изоставането си. Росен Йорданов бе изведен много добре в наказателното поле, преодоля технично вратаря и се разписа.

Камбуров бе много близо да оформи хеттрик в 71-ата минута, но нападателят пропусна златна възможност. Той бе намерен по отличен начин от Александър Якимов в пеналта, излезе сам срещу вратаря, но шутира право в тялото на Младенов, който запази самообладание в тази ситуация и се намеси стабилно.

Това в крайна сметка се случи. В 79-ата минута влезлият като резерва Де Врийзе изведе по отличен начин Камбуров, Дани Кики пропусна топката, таранът на пловдивчани овладя и с плътен удар по земя увенча категоричната победа на „смърфовете”. Така, той изпревари Антонио Аниете и вече има 13 попадения през сезона.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза