3. „Канарчетата” отново полетяха в Бургас (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Канарчетата” отново полетяха в Бургас (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Пд) се върна на победния път, след като в среща от 5-ия кръг на първенството надигра домакина Черноморец с 2:0

Ботев (Пд) се върна на победния път, след като в среща от 5-ия кръг на първенството надигра домакина Черноморец с 2:0 след два гола до 11-ата минута, дело на Грънчаров и на Ромарио Кортзорг. „Канарчетата” на Станимир Стоилов пропуснаха още няколко положения преди Борис Галчев да получи втори жълт картон през втората част. Черноморец стори всичко по силите си, за да върне гол, но липса на точност лишиха тима на Димитър Димитров от друго от четвърта поредна загуба.

Ботев бързо успя да открие резултата в своя полза. Още във 2-ата минута централният защитник Бобан Грънчаров се извиси в наказателното поле и с премерен удар с глава от 11-12 метра материализира центриране на Неделев от свободен удар.

„Канарчетата” не се спряха и вторият гол не закъсня. В 11-ата минута Анисе получи от Галчев в наказателното поле, центрира прострелно и Ромарио отблизо направи 2:0 в опразнената врата.

Черноморец вече нямаше какво да губи и започна да атакува по-дейно. Ударите на Амари и Петър Атанасов обаче бяха неточни.

При една контраатака Ботев можеше да вкара трети гол. Анисе излезе сам срещу Ник Дашев, но вратарят успя да измъкне топката от краката на малгаша.

Черноморец създаде първото си положение в мача в 35-ата минута, когато Маркиньо осъществи самостоятелен рейд отдясно, но ударът му премина покрай гредата.

Три минути по-късно дебютантът с екипа на Черноморец Мартин Кавдански изби пред голлинията удар на Ромарио.

Почивката дойде, след като Чико беше оставен непокрит пред вратата на Черноморец, но ударът му с глава мина на около метър от десния страничен стълб.

През второто полувреме зачестиха нарушенията, а Черноморец пропусна няколко възможности да се върне в мача.

Преди това обаче появилият се след почивката Пехливанов трябваше да чисти от голлинията удар на Огнянов.

Ботев остана с човек по-малко в 58-ата минута, когато Борис Галчев извърши второ грубо нарушение само в рамките на 8 минути. Това окрили домакините.

В 64-ата минута Маркиньо излезе на стрелкова позиция след подаване на Фонсека и от 5-6 метра не успя да нанесе точен удар.

Четири минути по-късно Станимир Стоилов реши да извади неубедителния Тодор Неделев, който имаше разправия с помощника на Мъри Саид Ибраимов при смяната си.

Междувременно на терена се появи и Георги Сърмов, който трябваше да запълни дупката, оставена от изгонения Борис Галчев.

„Акулите” продължиха да търсят гола, но така и не успяха да захапят „канарчетата”. В 71-ата минута Фонсека пропусна чиста възможност, след като не успя да засече центриране с глава от непосредствена близост. В 82-ата минута пък резервата Павлов стреля с глава над вратата.

Така Ботев постигна трета победа от началото на първенството, като се отърси от шока, нанесен от Любимец в предишния кръг. Пловдивчани събраха 10 точки, с които заемат 4-ото място, колкото има засега третият Литекс. Лидерите Лудогорец и Любимец са с по 12 точки. Черноморец записа четвърта поредна загуба и е предпоследен с 3 точки, с 2 повече от опашкаря Пирин (ГД).