3. Караджов и Мартинс не успяха да опропастят 50-ия мач на Хубчев - Берое би Нафтата с 2:0 (ВИДЕО)

Двамата изгонени на полувремето след сбиване, Берое завърши срещата с 8 души

Отборът на Берое записа една от най-напрегнатите си победи в последните няколко месеца, след като се наложи с 2:0 над тима на Нефтохимик. Напрежението не бе продиктувано обаче от представянето на "шейховете", а от факта, че заралии завършиха мача с 8 човека.

На полувремето се стигна до изключително куриозна и любопитна ситуация в мача. Тогава съотборниците от Берое Иван Караджов и Елио Мартинс се сбиха в тунелите на стадиона и реферът Ивайло Стоянов ги отстрани от игра и така Берое трябва да изиграе втората част с 9 души.

През втората част пък Елиаш получи втори жълт картон за симулация и "зелено-белите" доиграха мача с 8 човека.

Иначе Венци Христов откри резултата в 34-ата минута, а Мартинс оформи крайното 2:0 в 43-ата.

Двубоят започна отлично за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 3-та минута. Тогава Караманов фаулира в пеналта си Георги Андонов след страхотна грешка на Хашев и Йошев, но потърпевшият пропусна от бялата точка, след като не успя дори да уцели вратата.

След пропуснатата дузпа "зелено-белите" продължиха да са по-активни, но постепенно бургазлии успяха да изнесат играта в центъра на терена.

Така дойде 34-ата минута, когато Венци Христов получи отличен пас от Елио Мартинс отляво в наказателното поле и с прецизен удар в далечния ъгъл откри резултата.

180 секунди по-късно "шейховете" можеха да изравнят, след като Петър Димитров бе изведен в дясната част на наказателното поле и шутира остро по диагонала, но Караджов спаси.

В края на полувремето заралии нанесоха втори тежък удар на съперника си. В 43-ата минута Караджов изрита една топка в предни позиции, Венци Христов се освободи и излезе сам срещу Караманов, стражът спаси удара му, но топката попадна в Мартинс, който не сбърка отблизо за 2:0.

На полувремето пък се стигна до изключително куриозна и любопитна ситуация в мача. Тогава съотборниците от Берое Иван Караджов и Елио Мартинс се сбиха в тунелите на стадиона и реферът Ивайло Стоянов ги отстрани от игра и така Берое трябва да изиграе втората част с 9 души.

Въпреки това в началото на полувремето по-чистите положения пред вратата на Караманов.

В 63-ата минута Крумов стреля много силно от фаул, но топката срещна лявата греда на Нефтохимик. Последва грешка при изнасянето на гостите, Христов шутира опасно, ала Караманов спаси.

Само 3 минути след това Берое остана с 8 човека, след като Елиаш получи втори жълт картон за симулация.

До края на двубоя домакините се бяха прибрали плътно в половината си и чакаха възможностите си на контраатака.

В 79-ата минута Пепи Димитров опита центриране отдясно, което се превърна в удар и топката кацна върху напречната греда.

До края на мача "шейховете" обаче не съумяха да вкарат гол и резултатът остана 2:0 в полза на Берое. След успеха домакините се изкачиха на 6-о място във временното класиране с актив от 9 точки, докато бургазлии са 9-и със 7.
Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза