3. Късен гол на Курьор спря летящия старт на новака Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Късен гол на Курьор спря летящия старт на новака Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Тошев отбеляза за "орлетата", в добавеното време на втората част Черно море се добра до хикса

Черно море открадна две точки при гостуването на новака Пирин, след като Матия Курьор вкара изравнителен гол в добавеното време на втората част в първия мач на двата тима за новия сезон на А група. Мартин Тошев изведе своя тим в резултата в 55-ата минута, а Курьор спаси от загуба своя тим минута преди последния съдийски сигнал, вкарвайки за крайното 1:1.

Черно море влезе по-добре в двубоя и още във втората минута можеше да поведе. Вареа пропусна топката в наказателното поле, тя стигна до Бургхард, който би силно по земя, но Красимир Костов реагира мълниеносно и отрази с крак в корнер.

„Моряците” владееха повече топката през първите минути, но домакините постепенно се намериха своя ритъм и изравниха играта. В 19-ата минута Мартин Тошев се измъкна от засадата, но поведе топката прекалено силно. Все пак нападателят успя да стигне до топката и опита да я запази в игра, кълбото се отби в бранител, а футболистите на домакините очакваха да бъде отсъдена дузпа, такава обаче не бе маркирана от Никола Попов.

Симеон Райков отправи истинска бомба в 25-ата минута, но топката премина на косъм от целта. Две минути по-късно Тодор Паланков покри засадата на Мартин Тошев, последният пое кълбото и проби бързо в полето на „моряците”, стреля по земя, но нацели десния страничен стълб.

Курьор не се възползва от рикошет в 39-ата и би с глава неточно, а малко преди края на полувремето отново футболистът от Мартиника показа неточен мерник от добра позиция.

След почивката домакините показаха агресия и принудиха Черно море да се прибере в собствената си половина и да се брани.

Натискът на „орлетата” даде резултат и в 55-ата минута отборът на Неделчо Матушев поведе в резултата.  Тони Тасев показа техника на десния фланг, финтира Венков и стреля, Китанов успя да избие с ръка, но при добавката Мартин Тошев не сгреши на празна врата.

Наков опита да увеличи преднината на своя тим с красива задна ножица, но не намери рамката на вратата, а Карапетров бе изведен сам срещу Китанов, би технично, но неточно,  покрай вратата.

„Моряците” имаха златна възможност да изравнят, но от близо 11 метра Курьор стреля в гредата, а Бурабия минута по-късно не успя да преодолее Костов от малък ъгъл.

Футболистите на Пирин вече се виждаха победители в двубоя, но в третата минута на добавеното време бяха попарени от Матия Курьор. Бурабия матира отбраната с елегантно центриране в полето на домакините, Курьор се измъкна зад защитата и засече в движение, връщайки равенството в срещата, която приключи минута по-късно.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч