3. Казийски спечели българското дерби в Италия, Николов се върна след контузия

Казийски спечели българското дерби в Италия, Николов се върна след контузия

Тимът на Матей Казийски Алианц Милано победи Кучине Лубе Чивитанова с 3:0

Тимът на Матей Казийски Алианц Милано победи Кучине Лубе Чивитанова с 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) в мач от втория кръг на италианската Суперлига по волейбол.

Казийски бе цял мач на терена, като се отличи с 12 точки - 9 от атака и цели три аса от сервис. От победителите по-резултатен от него бе единствено Реджерс Фере, който завърши с 18 точки и също направи три аса.

За тима на Чивитанова като резерва съвсем за кратко в първия гейм се появи възстановеният от контузия български национал Александър Николов, но той се отчете само с един неуспешен опит за атака.

Тимът от Милано е на пето място с 3 точки, докато Чивитанова е с две позиции по-надолу в подреждането.

Воденият от треньора Радостин Стойчев Верона надигра трудно Чистерна Волей с 3:2 (20:25, 25:18, 21:25, 25:14, 15:13) в мач, продължил 2 часа и 10 минути. За тима на Верона с 28 точки се отличи Кейта Нумори, за Чистерна по 23 отбелязаха Жорди Рамон и Тео Фор. Верона е на осмо място в класирането.