3. "Класически" ЦСКА се разправи с шампиона на Иран

"Класически" ЦСКА се разправи с шампиона на Иран

Двама на проби вкараха, един разочарова

ЦСКА записа първа победа в летните си контроли. „Червените” победиха шампиона на Иран Сепахан с 3:0, като две от попаденията за тях отбелязаха футболисти, каращи проби – италианецът Масимо Кода и португалецът Педре Мендес. Едно добави обичайният заподозрян Христо Янев. Друг представител на италианския футбол – Алесандро Герарди – пък бе заменен още през първото полувреме и по всяка вероятност ще бъде освободен от старши треньора Стойчо Младенов. През първото полувреме гредата нацели завърналият се след преотстъпване шотландски нападател Килиън Шеридън.

Читателите на Novsport.com имаха възможност да проследят срещата на живо със съдействието на пресслужбата на ЦСКА.

Наставникът Младенов използва Анисе като дефанзивен халф, докато Петър Стоянов се подвизаваше като ляв защитник.

В 12-ата минута ЦСКА удари греда. След атака, в основата на която бе Бандаловски, топката стигна до Шеридън. Шотландецът от малък ъгъл опита да отбележи, но уцели страничната греда.

В 37-ата минута Сепахан създаде най-доброто си положение да открие резултата. Но късметът споходи вратаря на „червените” Благой Макенджиев, който бе оставил празна вратата си. Ударът на противников нападател срещна тялото на негов съотборник и топката не попадна във вратата на ЦСКА.

Малко преди почивката наставникът на „армейците” Стойчо Младенов извади дошлия на проби италиански халф Алесандро Герарди. Юношата на Фиорентина разочарова с изявите си и бе заменен от Нджонго Присо.

На почивката пък Младенов направи още 5 промени в своя състав. Играта напуснаха Апостол Попов, Пламен Крачунов, Коста Янев, Петър Стоянов и Килиън Шеридън, а на техните места се появиха Спрокел, Ангел Грънчов, Тодор Янчев, Саша и Мендес. Спрокел и Саша са считани за сигурни нови попълнения, въпреки че първият се представи слабо в контролата срещу Торпедо (Москва) в София, загубена от „червените” с 1:2 преди една седмица. Мендес пък кара проби.

Друг футболист, който е в лагера на ЦСКА с намерението да убеди, че заслужава място там – Масимо Кода – откри резултата в 46-ата минута след асистенция на Бандаловски.

Завърналият се Христо Янев пък вкара втория си гол в летните контроли на ЦСКА. След като бе точен срещу Торпедо, днес Джуджето отново се възползва от възможността, която му се отдаде. Той бе изведен сам срещу вратаря и удвои преднината на „армейците”.

След гола си бившият играч на Литекс бе заменен от Станко Йовчев, а Стойчо Младенов даде шанс и на вратаря Анатоли Господинов, пускайки всичките си резерви в игра до 60-ата минута.

Качеството на играта спадна от големия брой извършени смени. Но в 81-ата минута ЦСКА направи преднината си класическа. Друг футболист, каращ проби – 19-годишният португалец Педре Мендес, се възползва от подаване на Присо и оформи крайното 3:0.

Следващата контрола на ЦСКА е на 4 юли /сряда/ срещу руския Волга.