3. Класическо 3:0 за ЦСКА срещу Спартак (Варна) на "Албена Къп 2009"

Класическо 3:0 за ЦСКА срещу Спартак (Варна) на "Албена Къп 2009"

ЦСКА победи Спартак (Варна) с 3:0 в среща от турнира „Албена Къп 2009”, предаде кореспондентът на Novsport.com в Албена. Точни за ЦСКА бяха Йордан Тодоров, Дормушали Саидходжа и Давид Силва.

Шампионът на България започна вихрено срещата и до 11-ата минута поведе с 2:0. Йордан Тодоров в 6-ата минута след удар от границата на наказателното поле откри резултата, а в 11-ата главният съдия Стефан Тодоров отсъди дузпа в полза на „армейците” за игра с ръка на Стоян Георгиев в наказателното поле. Зад топката застана Дормушали Саидходжа и не остави шанс за Благоевич. До края на първата част Саидходжа можеше да вкара поне още 2 гола във вратата на Спартак, но или Благоевич се намесваше добре, или нападателят стреля неточно. В 41-ата минута капитанът на „червените” Тодор Янчев уцели напречната греда, а в следващата атака Иванович бе близо до намаляване на резултата.

Втората част започна равностойно преди в 63-ата минута да се стигне до трети гол във вратата на Спартак. Защитникът Юри Иванов се опита да върне топката към вратаря Цанков, Давид Силва успя да я овладее и реализира за 3:0. След гола треньорът на ЦСКА Димитър Пенев направи няколко смени, като в игра се появиха Бранеков, Омодиагбе, Алауса, Тошев и Руй Мигел. В края на мача бившият футболист на ЦСКА Даниел Моралес бе изгонен от игра за удар без топка срещу Йордан Минев и Спартак останаха с 10 човека на терена.

ЦСКА:  27. Петров   52. Минев   6. Котев   10. Иванов   84. Машадо   5. Янчев   32. Мороз   30. Тодоров   28. Маркиньос   33. Давид Силва 99. Саидходжа

Спартак (Варна): 1. Благоевич   6. Юри Иванов   28. Дончев   4. Моралес   3. Хр. Георгиев   23. Иванович   11. Н. Петров   18. Орлинов   5. Миранда   8. Сакалиев   15. Илиев