3. Класика в Перник доближава Литекс до нова титла (видео)

Класика в Перник доближава Литекс до нова титла (видео)

Ловчанлии победиха като гости Миньор с 3:0 и увеличиха преднината си пред втория Левски на осем точки

Отборът на Литекс победи трудно Миньор с 3:0 на градския стадион в Перник в мач от 16-ия кръг на "А" група. Първите две попадения в срещата отбеляза Дока Мадурейра в 69-ата и 89-ата минута, а крайното 3:0 оформи влезлият през втората част Папа Диуф в даденото от съдията продължение. По този начин ловчанлии увеличават преднината си на върха в класирането на осем точки пред втория Левски, който вчера направи грешна стъпка в дербито срещу ЦСКА. „Оранжевите” изпитваха известни затруднения в предни позиции тъй като играха без наказания Христо Янев и контузения Светослав Тодоров. Все пак възпитаниците на Любослав Пенев успяха да стигнат до ценния успех, който ги доближава още повече до нова титла в първенството.

Отборът на Литекс владееше топката през по-голямата част от първото полувреме. Гостите от Ловеч атакуваха предимно по лявото крило, където с добри пробиви се отчетоха Дока и Занев. До сериозни положения пред вратата на Чворович обаче не се стигна. Именно Дока имаше шанс на два пъти да открие резултата в полза на „оранжевите”, но ударите му бяха слаби и неточни.

В заключителните минути на първата част домакините се активизираха и създадоха две отлични възможности за гол. Това бяха и най-опасните положения в срещата преди почивката. В 37-ата минута Баривиера бе затруднен от далечен удар на Траянов и бе принуден да избие топката напред. Кълбото попадна в краката на Въндев, който, останал сам срещу стража на гостите, стреля силно, но Баривиера успя да избие в корнер. В последната минута на полувремето, Янкович засече с глава центриране от корнер и топката прелетя застрашително на около метър – два над напречната греда на Литекс.

Домакините започнаха мотивирано втората част и имаха възможност да отбележат в 59-ата минута, но Горан Янкович не успя да се възползва от грешка на Пламен Николов в центъра на терена. Изведен от Мирослав Въндев на чиста позиция, Янкович стреля много неточно над вратата на Литекс. Последваха силни минути за гостите, които на няколко пъти застрашаваха вратата на Чворович чрез Дока, но силните удари на бразилеца преминаха покрай вратата. В 69-ата минута обаче той се реваншира за пропуските си. Берберович стреля от границата на наказателното поле, след което Чворович изби топката в краката на Дока, който от десетина метра не сгреши.

В следващата минута от Литекс имаха претенции за дузпа след като, появилият се през втората част Папа Диуф падна в наказателното поле, но реферът остана безмълвен и дори не му показа жълт картон за симулация.

Минута преди края на двубоя обаче главният съдия на срещата Ахмед Ахмед посочи бялата точка след фаул на Ванчо Траянов срещу Дока в наказателното поле и бразилецът отбеляза второто си попадение в срешата.

В даденото от съдията продължение Папа Диуф направи резултата класически след бърза контраатака на Литекс.

След тази загуба Перничани продължават да бъдат застрашени от изпадане, тъй като заемат 12-а позиция с актив от 13 точки.

Фотогалерия от Миньор - Литекс вижте ТУК.

ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби