3. Клуж би Литекс с 1:0 с дузпа (видео)

Клуж би Литекс с 1:0 с дузпа (видео)

Това бе първа загуба за "оранжевите" в контролите

Литекс загуби от румънския гранд Клуж с 0:1 в първата контрола от лагера в Турция. На терен в курорта Белек шампионите паднаха с 0:1. Каду вкара за румънците от дузпа, отсъдена за фаул на Илко Пиргов срещу Сугу.

За "оранжевите" това бе първа загуба в зимните проверки. Преди това те се наложиха с 6:0 над Хеброс, с 3:2 над Ботев (Враца), с 1:0 над Чавдар Етрополе и завършиха при нулево равенство със Свиленград.

През първото полувреме играта бе равностойна, като капитанът на ловчанлии Христо Янев имаше една удобна възможност. Ударът му от фаул обаче премина на сантиметри от гредата.

На почивката Христо Стоичков направи три смени. В игра се появиха Никола Колев, Момчил Цветанов и Александър Цветков.

Първото по-чисто положение за втората част бе за Клуж. След лошо изнасяне на топката от страна на Пиргов Сугу центрира към Каду, но Итуа се намеси решително и предотврати опасността. Малко след това Литекс можеше да изравни, но стражът на румънците Бето извади блестящо удар на Янев от фаул.

В следващите десетина минути Илко Пиргов на два пъти се прояви много добре. Той парира шутове на изкочилия в чиста позиция Педро. В последната третина от двубоя двата тима направиха още много смени, като положенията за гол липсваха.

Следващата контрола на Литекс е във вторник, като съперник ще бъде Жилина или Цървена звезда.

ЛИТЕКС - КЛУЖ 0:1

0:1 Каду (16 д.)

Терен в Белек, 50 зрители

ЛИТЕКС: Пиргов, Бодуров, Итуа, И. Миланов, Занев, Сандриньо, Янев, Г. Миланов, Мирасема, Никасио, Ваюши (Александров, Жос, Костадинов, Тодоров, Божиков, Цветанов, Г. Иванов, Николов, Попов, Колев, Цветков)
Треньор: Христо Стоичков

КЛУЖ: Бето, Лион, Каду, Пиколо, Камора, Годемече, Руи Педро, Селестино, Сугу, Бастос, Уелдон (Пенин, Нуно, Мафтей, Никлори, Морешан, Бакари, Пералта)
Треньор: Жорже Коща

Съдия : Марчин Борски (Полша)
Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА