3. Костадинов спаси ЦСКА от преиграване на мача срещу Беласица

Костадинов спаси ЦСКА от преиграване на мача срещу Беласица

Бившият спортно-технически директор на ЦСКА Емил Костадинов е спасил „червените” от преиграване на мача им срещу Беласица, пише "Меридиан мач". Шампионите бяха на път да започнат второто полувреме с двама футболисти с един и същи номер. На полувремето нападателят Дормушали Саидходжа е облякъл фланелката с номер 33, вместо неговата с № 99. По принцип с № 33 се подвизава новото португалско попълнение Давид Силва.

Малко преди първият съдийски сигнал за втората част Емил Костадинов сигнализира на администратора на ЦСКА и гафът е бил предотвратен. Ако мачът беше подновен при положение, че играч на терена е с различен от записания в стартовия лист номер, то ЦСКА и съдията Тодоров можеха да отнесат сериозна санкция. Новият старши треньор на „червените” Любослав Пенев стартира с класическа победа с 3:0, а шефовете от „Титан” са обещали двойни премии на футболистите.