3. Край на надеждите за младите "лъвчета" да играят на Евро 2011 - 1:1 срещу Черна гора

Българските футболисти откриха резултата в 68-ата минута чрез Лъчо Балтанов от дузпа, а Джурович изравни в 78-ата. Балтанов пропусна и втора дузпа за нашите в 73-ата.

Младежите на България и тези на Черна гора завършиха 1:1 в европейска квалификация от група 6, която се игра на Градския стадион в Ловеч, предаде репортер на Novsport.com.

Мачът се игра пред около 200 зрители, а главен съдия бе шотландецът Йон Норсис. Българските футболисти откриха резултата в 68-ата минута чрез Лъчо Балтанов от дузпа, а Джурович изравни в 78-ата. Балтанов пропусна и втора дузпа в 73-ата.

В началото на срещата българите бяха по-активният отбор на терена и изпуснаха няколко добри положения пред черногорската врата. В 14-ата минута Делев стреля над напречната греда, а преди това пропуск направи и Цветанов.

В 23-ата минута удар с глава на Филипов бе избит от Томашевич. За гостите опасен удар на Джурович в 27-ата минута профуча покрай напречната греда, а Лакичевич също не бе точен в 33-ата.

В даденото от съдията продължение Бечирай бе изпуснат от българските защитници и стреля от точката на дузпата, но Кирев успя да спаси.

След едно полувреме игра двата тима не успяха да стигнат до гол и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На почивката селекционерът на младежите ни Иван Колев пусна в игра Тошев, който раздвижи атаката на младите „лъвчета”. Добри атаки бяха пропилени от Делев и Цветанов.

В 67-ата минута Тошев намери Цветанов, който премина през противников футболист и бе фаулиран от Томашевич в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа, зад топката застана капитанът Балтанов и той бе точен за 1:0.

5 минути по-късно Балтанов бе повален в пеналта и съдията даде втора дузпа за българите. Този път обаче играчът на Левски не успя да преодолее вратаря Гилжен. Контузия получи Цветанов и в игра се появи Петаков.

В 77-ата минута Джурович пое топката и прехвърли Кирев за 1:1.

До края на мача българите се опитаха да стигнат до победата, но не успяха и мачът завърши 1:1.

След този мач България продължава да е на последното място в групата с 4 точки от 5 мача, докато Черна гора е на 4-а позиция със същия актив, но от 3 мача. Лидер е Израел със 7 точки.