3. Купа и загуба за ЦСКА в Бургас (видео)

Купа и загуба за ЦСКА в Бургас (видео)

Черноморец победи с 2:0 в последния мач на Пламен Крумов

Черноморец победи ЦСКА с 2:0 в среща от последния кръг на родната ни „А” група. Играчите на двата отбора изиграха мач без значение, в който „акулите” показаха завидно по-добра игра и заслужено победиха. Първо Фернандес се разписа в 7-ата минута, а Гонзалес оформи крайното в 52-ата. Интересно е това, че "армейците" излязоха само с българи, а "акулите" с всичките си титуляри.

Срещата започна с две церемонии. Първо капитанът на ЦСКА Тодор Янчев бе награден с купата за столичен шампион. „Армейците” завършват сезона на втора позиция в „А” група, но с най-предно класиране от всички столични тимове. Минути след това пък собственикът на Черноморец Митко Събев награди капитана Пламен Крумов със специален плакет за заслуги към клуба. Крумов днес изигра своя последен мач в кариерата си.

След първия съдийски сигнал играта започна по страхотен начин за домакините, след като те успяха да открият резултата още в 7-ата минута. Отбраната на ЦСКА изпусна Адриан Фернандес, който навлезе в наказателното поле на „армейците” отдясно и след плътен удар  на играча топката мина край плонжа на Чавдаров и влезе в долния десен ъгъл – 1:0.

След като получиха това ранно попадение играчите на Адалберт Зафиров се хвърлиха в атака и успяха да стигнат до няколко изстрела към вратата на Стоян Колев, но нито един от тях не затрудни бившия страж на червените.

След това темпото на игра падна много и до края на първата част не се случи нищо интересно. В началото на втората част феновете на ЦСКА показаха обичта си към стадион „Българска армия” и издигнаха транспарант, но който бе изобразен стадионът, а отдолу пишеше: "Това домът ни".  Както е известно отборът на ЦСКА изигра последната си среща на стадиона в Борисовата градина миналата седмица при равенството с Черно море - 2:2.

Отново в 7-ата минута, но този път на втората част играчите на Краси Балъков се разписаха отново. Пламен Крумов пусна страхотен пас към Гонсалес, който от мястото за изпълнение на дузпа прехвърли Чавдаров с прецизен удар – 2:0.

До края на срещата положенията пред двете врати се редуваха, но нито едно от тях не бе реализирано. Пропуски за домакините направиха Тошев и Морис, а за гостите от ЦСКА Делев, Янчев и Саидходжа пропуснаха да разпечатат мрежата на Колев.

Тази среща не променя нищо в класирането на „А” група. ЦСКА запазва втората си позиция с актив от 58 точки. Черноморец остава пети с 51 точки.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение