3. Лъвчетата до 19 г. удариха и Дания, класираха се за Елитния кръг за Евро 2017 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тонислав Йорданов от ЦСКА-София с два гола при обрата над "червения динамит" в Сливен

Юношеският национален отбор на България до 19 години се класира за Елитния кръг за Евро 2017. Отборът на Ангел Стойков постигна втора победа в 8 група на квалификационния кръг, след като се наложи с 3:1 над Дания. Младите „лъвчета” осъществиха пълен обрат пред около 300 зрители на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен, като с два гола се отличи футболистът на ЦСКА-София Тонислав Йорданов.

Гостите поведоха в 11-ата минута. Нашият вратар Даниел Наумов парира удар на изведен футболист и на добавката Маркусен прободе левия му ъгъл.

Десет минути по-късно обаче Иван Тилев от Септември (София) изравни изящно с глава.

Ковачев се размина с топката след половин час игра, като Георги Русев от Елче се отличи с  чудесен финт и центриране отляво.

В 64-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле в левия ъгъл Томислав Йорданов осъществи обрата.

С една ръка Даниел Наумов извади коварен удар в 71-ата минута.

Крайното 3:1 оформи Тонислав Йорданов с втория си гол в мача, дошъл след успешно завършена контраатака.

Така, България (19 г.) ще завърши на първото място в своята група след втора победа от два мача и актив от 6 точки. В другия мач Португалия и Беларус завършиха 1:1, като „мореплавателите” изравниха в 91-ата минута. Дания заема второто място с 3 точки, докато Португалия и Беларус са с по 1. За Елитния кръг се класират първите два.

Последният двубой на България U19 от квалификационна група 8 за ЕВРО 2017 ще се състои на 15 ноември, вторник, от 14:00 часа на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

По същото време, но в Стара Загора, на стадион „Берое“ ще се проведе другата среща от групата между Португалия U19 – Дания U19.

Промяната в графика и преместването на мачовете се наложи заради лошите метеорологични условия в последните дни в региона и необходимостта от еднакви условия за игра за отборите.

ДАНИЯ U19 – БЪЛГАРИЯ U19 1:3
1:0 Густав Маркусен (11)
1:1 Иван Тилев (21)
1:2 Тонислав Йорданов (64)
1:3 Тонислав Йорданов (80)