3. Лесна победа за Литекс на стадион „Огоста”

Лесна победа за Литекс на стадион „Огоста”

"Оранжевите" се наложиха с 2:0 над отбора на Монтана

Литекс победи като гост отбора на Монтана с 2:0 в мач от 13-тия кръг на „А” ПФГ и затвърди първата си позиция в класирането.

Срещата на стадион „Огоста” протече в спокойно темпо с очевидно превъзходство на ловешкия тим, който във втора поредна среща излиза без петима титуляри. За гостите отново отсъстваха наказаните Том и Николов. Участие в мача не взеха и контузените Бодуров, Йеленкович и Сандриньо.

Въпреки кадровите проблеми, без да се напъват много, "оранжевите" водеха още на почивката с два гола дело на Момчил Цветанов в 25-ата минута и Нифлор в самия край на първата част.

Ловчанлии откриха резултата след хубава контраатака. Янев напредна в половината на домакините и веднага намери, нахлуващия отляво в наказателното поле, Цветанов, който със силен диагонален удар с левия крак матира Христо Стоянов.

В 45-ата минута след сходна атака на гостите, този път започната от голмайстора Цветанов, топката попадна в Дока, който веднага видя навлизащия в пеналтерията Нифлор и последният с удар от близко разстояние удвои преднината на шампионите.

През втората част старши треньорът на домакините Атанас Джамбазки извърши и трите си смени. Монтана обаче не стигна до по-опасни положения пред вратата на Литекс, с изключение на силния удар на Миро Антонов в 54-ата минута, който премина на сантиметри от напречната греда.

Двамата голмайстори в състава на Литекс бяха заменени. В игра на техните места се появиха Светльо Тодоров и Георги Миланов. Няколко минути записа и Илия Миланов, който е брат близнак на Георги. Ловчанлии, които си бяха свършили работата през първото полувреме, спокойно доиграха срещата. Шансове за гостите се откриха пред Янев и Дока, които се отчетоха с удари отдалече, но до нов гол във вратата на Христо Стоянов не се стигна.

Това бе първа победа за ловчанлии на стадион "Огоста".Така отборът на Литекс остава начело на "А" група с 31 точки. Монтана пък е на 10-ата позиция с 16.