3. Левски би Литекс в супермач с пет гола (видео+снимки)

Левски би Литекс в супермач с пет гола (видео+снимки)

Гаджев донесе успеха на "сините" с шедьовъра на вечерта

Левски победи Литекс с 3:2 и му нанесе втора загуба в последните 41 мача. Двата отбора изиграха може би най-хубавата среща през новото първенство. „Сините” поведоха с 2:0 до почивката с голове на Тасевски и Райков, и двата след грешки на Итуа. В състава на Литекс бяха извършени три принудителни смени през първата част, но през втората шампионите съумяха да изравнят чрез Джерманович и Жос. Владо Гаджев обаче отново се прояви със запазената си марка. Вторият капитан на Левски донесе успеха в 74-ата минута с бомба извън наказателното поле, само три след изравнителния гол на ловчанлии.

Мачът започна със силен порив на гостите. Оранжевите атакуваха по лявото крило чрез Том, а Джерманович също беше доста деен, но защитниците на Левски и вратарят Пламен Илиев се справиха с първоначалния натиск. Сините трудно можеха да изнасят топката, но после напипаха начина. Те започнаха разнообразни атаки както по фланговете, така и през центъра.

Грешка в защитата на гостите обаче позволи на сините да открият резултата. В 13-ата минута Итуа не изби добре удар на Арш и Тасевски прониза Винисиус с прецизен удар в ъгъла от границата на наказателното поле.

Ловчанлии бяха покосени от три принудителни смени до 25-ата минута. Напуснаха Йеленкович, Янев и Бодуров, а влязоха Руменов, Мирасема и Пламен Николов. В 26-ата минута Йовов можеше да удвои с шут от ждроб, минал на сантиметри от гредата.

Двуострата игра продължи, въпреки че не беше на тези обороти, както в началото. Левски сякаш контролираше събитията на терена. В 43-ата минута сините стигнаха до втори гол след фрапантна грешка на Итуа, който бе сбъркал и при първото попадение. Първо той направи поредно лошо избиване в краката на Райков, чийто удар се отклони у французина и влезе неспасяемо в мрежата на Винисиус.

След подновяването на играта Литекс натисна и в 55-ата минута върна единия гол пасив. Георги Миланов се пребори с Гаджев и пусна към непокрития Джерманович, който на празна врата реализира.

Левски отвърна на удара. В 59-ата минута Тасевски пропусна да накаже грешка на Винисиус, който изби лошо в краката на македонеца, оставяйки празна вратата си.

Само четири минути по-късно късметът спаси Левски. Том центрира опасно, Грийн отклони към своята врата, но за негово щастие тя излезе в ъглов удар.

Пламен Илиев спаси вратата си преди вече Литекс да изравни. Това стана в 71-ата минута. Жос, който беше оставен непокрит, засече с летящ плонж центриране на Занев за 1:2.

Левски обаче върна преднината си само три минути по-късно. Гаджев възпроизведе запазената си марка и с удар от 30 метра в горния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Винисиус.

До края нов гол не падна, но двата отбора не спряха да се атакуват. В 92-ата минута Георги Миланов пробва да изравни със задна ножица, но не уцели вратата, а в 93-ата Гаджев отправи нов далечен удар, този път минал на сантиметри от напречната греда.