3. Левски би на ходом Пирин в Кюстендил - 2:0 за шампионите

Левски би на ходом Пирин в Кюстендил - 2:0 за шампионите

Трета поредна победа за "сините" под ръководството на Гонзо и 6-о място в класирането

Левски записа лесна победа над Пирин с 2:0 в среща от 12-ия кръг на футболната „А” група. Срещата се игра на стадион „Осогово” в Кюстендил пред около 1000 зрители.

Пред погледа на благодетеля си Тодор Батков, „сините” откриха резултата в 32-ата минута чрез Дарко Тасевски, а Еньо Кръстовчев в първата минута на даденото от съдията Кольо Данев продължение на мача бе точен за 2:0. Това бе трета поредна победа за Левски в „А” група, откакто тимът е воден от Георги Иванов - Гонзо.

През първата част Левски доминираше на терена, но стигна само до един гол. През първите 10 минути не се стигна до нищо опасно пред двете врати. След това обаче шампионите взеха инициативата и опасностите следваха една срещу друга пред вратата на Макенджиев.

Жоазиньо бе близо до гола в 14-ата минута, а в 18-ата след страхотен удар от над 20 метра на Кръстовчев, топката срещна горната греда на Пирин. Последваха добри удари на Тасевски и Кръстовчев, но топката не намери целта.

Стигна се до 32-ата минута, когато резултатът бе открит. Миланов центрира отдясно към Кръстовчев, който бе съборен в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Топката обаче попадна у Жоазиньо, който намери отлични Тасевски и македонският национал с глава бе точен за 1:0 в полза на „сините”.

В 38-ата минута „орлетата” направиха първата си добра атака към Митрев. Златковски бе изведен на добра позиция, но се засуети и не нанесе решителен удар.

До края на първата част Милиев бе близо до втори гол в полза на Левски, но се размина с топката след центриране от ъглов удар.

Пирин се водеше в този мач от Васил Петров, а от трибуните срещата изгледа бъдещият наставник на тима Стефан Грозданов.

5 минути след началото на втората част Милиев направи фрапантна грешка, последва такава и от страна на Митрев, но Драги Коцев не се възползва от ситуацията и не успя да изравни.

Играчите на Пирин започнаха по-смело да гледат към вратата на „сините”, но до 65-ата минута нямаше опасности пред вратата на Митрев не се стигна. Треньорът на „орлетата” Васил Петров пусна в игра Стоянов и Младенов, с цел увеличаване нападателната мощ на своя отбор.

Играчите на Левски явно заспаха, като за 25 минути не направиха нищо запомнящо се на терена. Георги Иванов – Гонзо пусна Йовов, Вагнер и Балтанов, но те не промениха облика на шампионите през втората част.

В 84-ата минута Дани Пеев нанесе страхотен удар, но Митрев показа класа и спаси. Последваха две добри атаки на Левски, но Сърмов и Кръстовчев не бяха точни.

В първата минута от даденото продължение Телкийски изведе Кръстовчев сам срещу Макенджиев и технично го преодоля за 2:0 в полза на Левски.

Със спечелените три точки „сините” вече са 6-и в класирането с 19 точки. Пирин са 10-и с 15.