3. Левски би ЦСКА след два страхотни гола

Левски би ЦСКА след два страхотни гола

Юношите старша-възраст на Левски (набор 1992 г.) победиха вечния си съперник ЦСКА с 2:0 в среща за първенство, която се игра днес на изкуствения терен на „Герена".

Като цяло „сините" бяха по-добрия отбор и заслужено се поздравиха с успеха. След два-три пропуска пред вратата на ЦСКА, дойде 26-та минута, когато след центриране от корнер, халфът Жоро Георгиев засече топката от воле и опъна мрежата - 1:0.

В края на полувремето шут на футболист от ЦСКА бе спасен акробатично от вратаря Петър Хубчев, който се понрави в мача със сигурната си игра. Четири минути преди края на мача „деветката" на Левски Тодор Чаворски отбеляза рядко красив гол, след като със задна ножица засече центриране отдясно и прати кълбото в десния ъгъл за 2:0.

Левски - ЦСКА 2:0
1:0 Георгиев 26
2:0 Чаворски 86

Левски: Хубчев, Ив. Стоянов, Жечев, Ачов, Стамболийски, Ж. Георгиев,  Николов, Иванов, Чаворски, Кадифчин, Горанов (Витков, А. Георгиев, Гочев, Александров, Костадинов, Байдаков, Боевски). Треньор: Петко Медвецки.

ЦСКА: Давидов, Василев, Велев, Грънчаров, Кикарин, Костадинов, Амзин, Хаджидимитров, Бахъров, Ламбрев, Николов (Илиев, Ангелов, Заков, Стоичков, Зафиров, Георгиев, Сеферинкин). Треньор: Веселин Ангелов