3. Левски наказа 4 пъти заспала Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски наказа 4 пъти заспала Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бабатунде блести за "сините", а Аниете и Костадинов вкараха първите си голове този сезон

Антонио Аниете и Георги Костадинов вкараха първите си голове за Левски този сезон, а Бабатуде Адениджи се отличи с попадение и асистенция при победата с 4:0 над Славия от 4-ия кръг на Първа лига. „Сините” записаха втора поредна победа в първенството, след като спечелиха 135-ото издание на най-старото столично дерби, като „бялата” защита беше с основна заслуга. Последното попадение беше дело на Божидар Краев, който донесе победата над Лудогорец в миналия кръг.

Левски дръпна до 3-ото място в класирането с 8 точки, изоставайки с 2 от лидерите Черно море и Дунав, докато Славия записа четвърта поредна загуба и остана на последното 14-о място.

Левски вкара два гола до почивката с две контраатаки. Първо в 21-ата минута Божидар Краев дриблира на скорост, пусна вдясно за Бабатунде Адениджи, който извади на близката греда, където Антонио Аниете изпревари Петко Христов и мушна в долния ъгъл на Гошо Петков.

Аниете не успя да се разпише в първите 3 мача след завръщането си в на „Герена", но отново успя да открие головата си сметка срещу Славия. При първия си престой след 6 двубоя суша испанецът се отпуши при 2:0 над „белите” на 14 септември 2014 г. и после стана голмайстор на сезона.

Славия не успя да отговори адекватно, като срещаше здрава защита, и получи втори гол в 41-ата минута, когато подаване в половината на Левски бе избито от Сашо Александров. Топката попадна в Адениджи, който сред разредената „бяла” защита напредна и бързо прати в същия този ляв ъгъл на Гошо Петков за втория си гол този сезон.

На почивката Александър Тарханов извърши две смени, но Левски изпусна две чисти положения до 52-ата минута чрез Адениджи, Аниете на добавка и Краев, като Гошо Петков се намеси решително срещу нигериеца, а след това се скара на грешащата и спяща пред него защита.

Третото попадение на „сините” вече беше плод на колективни действия и много красиво. Георги Костадинов отбеляза първия си гол за сезона с елегантен удар, след като бе изведен от Аниете и излъга Георги Пашов в пеналтерията.

В 77-ата минута Левски разви още една контра, която не завърши с успех за резервата Венци Христов, разколебан от резервния вратар на Славия Антониос Стергиакис, влязъл вместо контузения Гошо Петков.

Но пет минути по-късно Божидар Краев също се разписа, като отново защитата на Славия бе разредена. Този път Венци Христов асистира.

Така, Левски записа най-убедителната си победа над Славия от 28 октомври 2005 г., когато резултатът бе 5:0.

В следващия кръг Левски приема Верея, а Славия гостува на Монтана.

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа