3. Левски огъна пернишкия винкел с много зор (видео+снимки)

Левски огъна пернишкия винкел с много зор (видео+снимки)

Дани Младенов вкара единствения гол в напрегнатия мач

Левски  изпълни заканата си и победи Миньор, въпреки че до успеха не се стигна толкова лесно. „Сините” се скъсаха да пропускат, но влезлият като резерва Даниел Младенов донесе трите точки за столичани с единствения гол в двубоя.

Стражът на домакините направи много силен мач и буквално спаси тима си разгром. „Жълто-черните” заложиха на по-защитна игра, като се откриха едва в заключителните минути на двубоя, но това не даде резултат.

С този успех тимът на Георги Иванов се изкачи до петото място във временното класиране с 12 точки, колкото имат и Черно море, Черноморец и ЦСКА, като „червените” са с мач по-малко. Миньор е осми със седем точки.

Двата тима  изиграха динамично първо полувреме, но по-сериозните положения бяха пред вратата на Иван Чворович. Едно от тях бе дело на холандския нападател на „сините” Шюрд Арш, който оправи бомбен удар от сериозна дистанция, след като бе добре изведен, но стражът на „чуковете” демонстрира завиден рефлекс и изби в ъглов удар.

Възпитаниците на Георги Иванов бяха по-активните, търсиха повече гола, но „жълто-черната” отбрана си свърши работата през първите 45 минути и максимално затрудниха гостите. По-голямата част от атаките на Левски минаваха през Симеон Райков, който непрестанно тормозеше противника по левия фланг.

Момчетата на Стойчо Стоев се бяха подредили добре в защита и разчитаха предимно на атаки по десния фланг, къде Фарес Бархими и Том напълно обезличиха Орлин Старокин, докато другият  бек на „сините” Дъстли Мулдер здраво бе залостил левия коридор на домакините.

В атака за Миньор действаше Крум Бибишков, който обаче се бе изтегли малко по-назад и бързо се разгадаваха неговите действия. Брахими и Том на няколко пъти центрираха към бившето „орле” в наказателното поле, но там Пламен Илиев не допусна изненада. Като цяло той имаше много малко работа през първото полувреме.

Към края на частта играта се накъса, нарушенията зачестиха и главният съдия Станислав Тодоров се наложи да декорира в жълто футболисти и от двата състава. Така, напълно заслужено отборите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

„Сините” продължиха да играят активно и през второто полувреме и наложиха мощна преса веднага след подновяването на играта. Пропуските обаче пред вратата на Чворович не секнаха. Той спаси няколко много опасни положения, като Тасевски и Милиев пропуснаха да вкарат от 2-3 метра.

Мениджърът на Левски взе мерки и извърши две смени, които му донесоха успеха в двубоя. В 67-ата минута  пернишката отбрана капитулира. Даниел Младенов вкара така жадувания гол за столичани след бърза атака. Симеон Райков му подаде на в наказателното поле и играчът с номер 17 не му остана нищо друго освен да вкара на празна врата.

До края на полувремето футболистите на Миньор се отвориха, заиграха по-нападателно, но късметът не бе на тяхна страна и крехката преднина на противника се запази. Гостите можеха и да удвоят преднината си, но класният в този двубой вратар Чворович отстрами напълно тима си.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение