3. Левски разпердушини "орлетата" (видео)

Левски разпердушини "орлетата" (видео)

"Сините" правят обрат на "Герена", Дембеле наниза трети хеттрик в "А" група

Левски постигна осма победа в българския футболен шампионат. „Сините” се справиха с гостуващия Пирин, побеждавайки го с 4:1. Столичани изоставаха в резултата, но благодарение на хеттрика на Гара Дембеле (трети този сезон) успяха се наложат над своя съперник, за да си върнат едноличното лидерство в класирането. „Орлетата” определено спечелиха симпатии, защото показаха открита игра, но в крайна сметка разликата в класите си пролича и те напуснаха „Герена” с пето поражение този сезон. Пирин няма успех от четири мача насам и остава в близост до опасната зона.

Иначе гостите поведоха в 4-ата минута с гол на Борис Кондев. После те претендираха за дузпа, която не получиха, а оттам нататък Левски наложи контрол върху играта и закономерно стигна до успеха с голове на Дембеле (3) и силния днес Огнянов.

Левски започна с Митрев на вратата и Огнянов и Гаджев в халфовата линия, а резерва остана Сашо Александров.

Пирин изненада домакините в първите минути и успя да открие в своя полза. Още в 4-ата минута „орлетата” стигнаха до попадение, след като Кондев мина през центъра на защитата на „сините” и с хубав удар, а и с помощта на страничната греда не остави шансове на Митрев. Асистенцията бе на Костов.

Преди това Златковски нанесе мощен шут, който премина в близост до напречната греда.

В 6-ата минута Дембеле пропусна добра възможност да изравни резултата, след като бе изведен от Огнянов, но в опита си да прехвърли Макенджиев прехвърли и вратата.

В 17-ата минута дойде първата спорна ситуация, при която Кондев излезе очи в очи с Митрев, вратарят успя да стигне до топката, а футболистът на гостите се строполи, претендирайки за дузпа. Съдията Георги Димитров обаче прецени, че нарушение няма.

Две минути след това Дембеле тресна напречната греда, а натискът на Левски се засили. Защитниците на Пирин се справиха с Грийн и Огнянов преди домакините да изравнят резултата в 33-ата минута. Дембеле отбеляза 11-ия си гол в „А” група, след като получи подаване от пробилия отляво Жоазиньо и с прецизен удар заби топката в долния ляв ъгъл на Макенджиев.

След няколко разбърквания пред двете врати дойде почивката.

Второто полувреме започна с масиран натиск от страна на Левски. Огнянов, Гаджев и Жоазиньо пропуснаха преди Дембеле да реализира 12-ия си гол в елита и да осъществи пълен обрат в 51-ата минута. Иво Иванов изчисти с глава от центъра, защитата на Пирин не се ориентира, което позволи на нападателя да излезе сам срещу Макенджиев и да го накара да извади за втори път топката от мрежата с нисък удар покрай него.

Само пет минути по-късно Левски отбеляза трети гол и на практика предреши крайния изход. Мариян Огнянов ознаменува добрата си игра с гол. Той пое топката на границата на наказателното поле след грешка на Модованов, преодоля защитника на Пирин и с лек удар покрай вратаря реализира за 3:1.

В 62-ата минута Пирин можеше да направи мача още по-интересен, ако не бе пропускът на Зоран Златковски. Той се възползва от грешка на Веселин Минев, който увисна при центриране отдясно, но от вратарското поле стреля силно в аут.

В 75-ата минута Дембеле оформи своя хеттрик, а и крайният резултат в мача. Молдованов пак сбърка, от което се възползва Гаджев. Халфът нахлу в наказателното поле и с нисък пас намери Дембеле, който на празна врата оформи накара феновете да скандират първото му име.

Така Левски спечели с 4:1 и е водач в таблицата с актив 25 точки. Втори е Литекс с 22. Пирин се намира на 11-ата позиция с 9 точки, само с 1 над опасната зона.