3. Левски счупи каръка с победа срещу Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски счупи каръка с победа срещу Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" се поздравиха с първи три точки за новия сезон след гол на Роман Прохазка

Левски постигна първата си победа през новия сезон, побеждавайки Локомотив (Сф) с минималното 1:0 в мач от третия кръг на професионалната ни А група. Единственото попадение в мача бе отбелязано в 53-ата минута от Роман Прохазка. "Сините" доминираха на терена през целия мач, но липсата на късмет и няколко фрапантни пропуска бяха в основата на минималния резултат в двубоя.

Домовчийски бе изведен в първите минути на добра позиция по десния фланг, но ударът му не уцели рамката на вратата.

В 8-ата минута грешка на Стефано Кунчев можеше да доведе до попадение. Шехуди измъкна топката от краката на Кунчев и нанесе прехвърлящ удар, но не успя да уцели очертанията на опразнената врата.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Три минути по-късно Прохазка изведе Аниете на десния фланг, но испанецът изгуби единоборството с защитник на Локомотив и падна на терена. Футболистите на Левски поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от рефера Цветан Кръстев.

Отново Прохазка бе в основата на добра атака в средата на първата част. Словакът успя да се промъкне между няколко защитника на Локомотив и да подаде към Гаджев, който стреля в движение, но ударът му бе прекалено слаб и не затрудни Митрев.

Атаките на „сините” не доведоха до нищо по-сериозно, а при епизодичните контраатаки на Локомотив липсваше последното докосване, така двата отбора се разделиха на почивката при равен резултат.

Левски продължи да играе по-нападателно и през второто полувреме, което даде резултат в 53-ата минута. Пробив по левия фланг завърши с центриране, Румен Трифонов се опита да изчисти с глава, но остана под топката. Коженото кълбо попадна в Роман Прохазка, който го овладя и прати в мрежата на Божидар Митрев  – 1:0 за Левски.

„Сините” използваха момента и натиснаха съперника си, което можеше да доведе до второ попадение, две минути след гола на Прохазка. Стефано Кунчев прати топката дълбоко в полето на Локомотив, Домовчийски със сетни сили достигна до топката и я извади към Аниете, който на чиста позиция нанесе удар с глава, но не уцели вратата от няколко метра.

Бедоя и Веселин Минев направиха страхотна атака в 78-ата минута. Бедоя технично с петичка насочи топката в наказателното поле, където Минев я пое на скорост и опита да нанесе удар, но Хаджиев с прекрасен шпагат изчисти топката.

В последната минута на редовното време Бедоя трябваше да увеличи резултата, но направи по-трудното и пропусна. Георги Сърмов нанесе удар към вратата на Локомотив, топката рикошира и попадна в Бедоя, който сякаш остана изненадан и отправи удар от няколко метра, но не уцели вратата.

Това е първа победа на Левски за новия сезон, след която оборът на Пепе Мурсия вече има 4 точки и се изкачи на 6-а позиция във временното класиране. Активът на Локомотив (Сф) след третия двубой в А група е 3 точки, заемайки 8-ото място в класирането.

Спартак Варна е спасен!

Бизнесменът Павлин Николов разкри на среща с ветерани, че клубът има финансова стабилност до Нова година

Черно море се събра без Илиан Илиев

"Моряците" тренират отново след 2 почивни дни

Босът на Спартак остави клуба без осветление и диспенсър

Шокиращи действия на бизнесмена, който се оттегля от клуба

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев: Нека не мислим за точки

Селекционерът на България призна, че ситуацията в Люксембург е по-зле откъм играчи