3. Левски се скъса да пропуска, сините бият пестеливо Видима (видео)

Левски се скъса да пропуска, сините бият пестеливо Видима (видео)

„Сините” надделяха над новака в елитното първенство с 2:1

Левски спечели двубоя си от петия кръг на „А” група. „Сините” надделяха над новака в елитното първенство с 2:1. Гостите доминираха на терена, но срещата не премина никак гладко за тима на Ясен Петров. През първото полувреме гостите опропастиха множество голови положения, което изнерви треньорския щаб на тима. Бразилският полузащитник на Левски Жоазиньо обаче отсрами тима си с отличната игра, която демонстрира през второто полувреме. Нисичкият бразилец изработи двата гола на „сините”, които станаха дело на Гара Дембеле и появилият се като резерва Дарко Тасевски.

Герасим Заков върна един гол в последните секунди на мача, след като Дъстли Мулдер и Иво Иванов го изпуснаха и той успя да прехвърли излезлия неразчетено вратар Божидар Митрев.

Левски пропусна множество отлични положения пред вратата на Видима през първото полувреме на срещата. Някои от пропуските на „сините” граничеха с абсурдното, което видимо изтъни нервите на спортния директор на гостите Георги Иванов. Гонзо на няколко пъти не скри гнева си от грешките на неговите играчи.

Домакините не успяха да покажат зъби през първото полувреме и играта се диктуваше главно от тима на „сините”. Гара Дембеле, Дани Младенов и Исмаил Иса се изредиха да пропускат пред вратата на младия страж на Видима Пламен Илиев. Разконцентрираността на „сините” нападатели и отличните изяви на талантливия вратар запазиха нулевото равенство през първото полувреме.

Исмаил Иса пропусна най-чистото положение за първите 45 минути. Жоазиньо, който изигра поредния си отличен мач, намери юношата на Левски изцяло непокрит на границата на наказателното поле. Оттам нападателят прати топката над напречната греда, което буквално вбеси Георги Иванов край страничната линия.

След паузата Левски отново бе по-активният тим. Жоазиньо продължаваше да затруднява сериозно защитата на Видима. В 53-ата скорострелният бразилец нахлу по лявото крило и центрира ниско в наказателното поле. Там топката срещна ръката на Самет Ашимов, за което реферът посочи към бялата точка. Гара Дембеле се зае да изпълни наказателния удар, след което безкомпромисно прати топката в десния ъгъл за 1:0. Дембеле се разписа за пети път с екипа на Левски в „А” група.
Домакините успяха да застрашат вратата на Божидар Митрев с изкусен далечен удар на Георги Стойчев. В 70-ата минута капитанът на домакините овладя топката и с мощно воле от 28 метра принуди Митрев да избива в корнер.

Седем минути по-късно отбраната на Видима поддаде под поредната светкавична атака на Жоазиньо. Бразилското крило отново проби отляво, но вместо да пусне топката към чакащия пред вратата Дембеле, той върна назад към влезлия като резерва Дарко Тасевски. Това изненада спринтиращите защитници на Видима, а Тасевски стреля точно за 2:0.

В последните секунди на срещата Дъстли Мулдер и Иво Иванов изпуснаха Герасим Заков, който между двамата защитници успя да нанесе решаващ удар и реализира почетното попадение за тима си. Вратарят на Левски Божидар Митрев допусна поредна нелепа грешка, като бе излязъл далеч пред гол линията си и с това позволи на Заков да го прехвърли за 1:2.

Във временното класиране на „А” група Левски се завърна на втората позиция с актив от 12 точки и една зад лидера Черноморец. Видима на този етап продължава да бъде най-добре представящият се новак в групата. Тимът заема 11-о място със сбор от пет точки.

Видима – Левски 1:2
0:1 Дембеле 55’ (дузпа)
0:2 Тасевски 77’
1:2 Заков 90+3'

Видима: 23. Илиев, 35. Траянов, 6. Бранеков, 3. Ашимов, 14. Станков, 5. Стойчев – к, 17. Тодоров (Андонов), 21. Цветков, 8. Пекин (Владинов), 15. Русев (Стоев), 10. Заков;
Резерви: 16. Пантев, 17. Стоев, 24. Пашкулев, 11. Владимиров, 9. Владинов, 20. Андонов, 4. Гюлеметов;
Старши треньор: Димитър Тодоров;

Левски: 12. Митрев, 2. Мулдер, 5. Иванов, 55. Милиев, 14. Минев, 45. Гаджев, 3. Грийн (Александров), 17. Младенов (Киров), 20. Жоазиньо, 39. Дембеле, 29. Иса (Тасевски);
Резерви: 1. Петков, 4. Станчев, 15. Бензукан, 6. Тевия, 22. Тасевски, 7. Александров, Киров;
Жълти картони: Бранеков – Видима; Гаджев – Левски;
Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза