3. Левски ще нощува на четвъртото място след пестелива победа над Берое (видео и снимки)

Иван Цветков и Жуниньо донесоха успеха на "сините" на "Герена"

Отборът на Левски записа много ценен успех над Берое в първи мач от 28-ия кръг на "А" група. Иван Цветков откри резултата за "сините" на "Георги Аспарухов" в 34-ата минута, а резервата Жуниньо удвои в 90-ата. По този начин преди мачовете на преките си конкуренти за евроквота Локо Пловдив и Литекс, тимът воден от Ясен Петров заема четвърта позиция в класирането.

Първата част на двубоя бе изключително равностойна. Въпреки че бяха водени от нов треньор, заралии по нищо не отстъпваха на домакините и в някои моменти дори ги надиграваха. Под ръководството на Ивко Ганчев, заменил бъдещия наставник на Левски Илиан Илиев, „зелено-белите” играха открито и създадоха няколко много опасни положения пред вратата на Пламен Илиев. Младият страж на „сините” обаче се представи блестящо и с решителни намеси спаси коварни удари на Стефан Велев и Емил Ангелов.

За домакините официален дебют като титуляр направи 15-годишният Антонио Вутов. Младокът игра със самочувствие и показа, че може да се разчита на него и в бъдеще. Все пак неопитността не му позволи да разкрие пълния си потенциал и той бе заменен в началото на второто полувреме.

„Сините” можеха да открият резултата чрез Иво Иванов, който засече с глава центриране на Иван Цветков от корнер, но капитанът на Берое Здравко Илиев прояви страхотен рефлекс и изчисти топката от голлинията.

Домакините се възползваха максимално добре от създадените положения и малко изненадващо на фона на случващото се на терена през първото полувреме успяха да поведат с гол на Иван Цветков. Опитният нападател бе изведен по отличен начин от Владимир Гаджев между двама бранители на Берое и с безпощаден удар от 15-ина метра простреля вратата на старозагорци.

След почивката отборът на Левски заигра значително по-добре и можеше да увеличи преднината си.

Пропуски пред вратата на Берое обаче направиха Райков, Жуниньо и Цветков. Абсолютно редовно попадение на Кристовао Рамос пък бе отменено поради несъществуваща засада.

Въпреки че намалиха оборотите през втората част, гостите също имаха своите шансове в заключителните минути на срещата. Емил Ангелов и Стефан Велев обаче пропуснаха изгодни положения и не съумяха да донесат поне точка на своя тим.

Хвърлили всички сили в предни позиции, старозагорци проспаха една контраатака на домакините секунди преди последния съдийски сигнал. Жуниньо се възползва от грешка на Ямуков и останал очи в очи срещу вратаря Скорчев хладнокръвно реализира за 2:0, слагайки окончателно точка на спора.

В самия край на срещата дебют с екипа на Левски направи 19-годишният юноша Никола Яначков.

С тази победа "сините" се изкачват на четвърта позиция във временното класиране с актив от 56 точки, пред отборите на Локомотив Пловдив и Литекс, които обаче са с мач по-малко. Тимът на Берое пък е девети с 34 пункта.

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3