3. Левски сломи Ботев (Пд) на „Герена”, Прохазка с два гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски сломи Ботев (Пд) на „Герена”, Прохазка с два гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” се наложиха с 3:0 за 17-ата си поредна домакинска победа над "канарчетата"

Левски победи Ботев (Пловдив) в двубоя от 28-ия кръг на А група. Срещата на стадион „Георги Аспарухов”, която се проведе пред около 2500 души, завърши при резултат 3:0 Това бе сблъсък номер 125 между тези съперници и 69-а победа за „сините”. Освен това, софиянци постигнаха 17-и пореден успех над пловдивчани на "Герена".

Голмайстори станаха Венцислав Христов и Роман Прохазка, който бе точен на два пъти. Първото попадение на словака бе много красиво – топовен удар, отправен от около 25 метра.

Така, отборът на старши треньора Стойчо Стоев събра 46 точки на второто място. „Жълто-черните” заемат шестото място с 28.

Срещата започна ударно за домакините и те можеха да открият резултата още в 15-ата секунда. Левски проведе бърза атака след първия съдийски сигнал, Венци Христов навлезе в наказателното поле и пусна към Божидар Краев, който сам срещу вратаря шутира изключително неточно.

„Канарчетата” отговориха със силен шут от дистанция на Тодор Неделев от дистанция, с който сериозно разтресе дясната греда.

В 31-ата минута пред Краев се откри нова великолепна възможност. Той получи в пеналта от Нар, напредна и отправи удар. Топката се отби в тялото на защитник и Виктор Голас улови. Нападателят Христов бе на чиста позиция и остана недоволен, че младият играч не му подаде.

Малко след това обаче бившият играч на Берое все пак се разписа. В 33-ата минута Георги Костадинов изведе с майсторски пас Венци Христов, той излезе сам срещу вратаря с добре премерен удар накара „Герена” да избухне. Това бе четвърти гол за него с екипа на Левски.

Пет минути преди почивката „сините” фенове имаха нов повод за радост. Домакините удвоиха преднината си, след като Радослав Цонев пусна към Прохазка, той овладя и отправи истински снаряд от около 25 метра – никакъв шанс за Голас.

Левски продължи да контролира положението на терена и през второто полувреме. Домакините решиха всичко в своя полза в 70-ата минута. „Сините” проведоха много добра атака – Де Ноойер подаде към капитана Минев, който с глава веднага отклони към Прохазка и той от близко разстояние се разписа за втори път.

В 83-ата минута тимът на Стоев можеше да вкара и четвърти гол. Влезлият като резерва Бабатунде Адениджи бе изведен от Костадинов с пета и отправи удар по земя, но топката се отклони от лявата греда.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия