3. Левски сложи "петица" на Ботев (Пд)

Левски сложи "петица" на Ботев (Пд)

Кръстовчев, Милиев, Тасевски и на два пъти Ортега бяха точни срещу аутсайдера в "А" група.

Шампионът на България Левски започна по категоричен начин защитата на титлата си. В среща от 1-ия кръг на родната „А” група „сините” разбиха с 5:0 аутсайдера в шампионата Ботев (Пловдив).

Двубоят се игра пред 3000 зрители на стадион „Георги Аспарухов”, които бяха свидетели на попадения отбелязани от Дениран Ортега на два пъти, реабилитирания Еньо Кръстовчев, героят от мача с ФК Баку Дарко Тасевски и централния бранител Йордан Милиев.

Още от самото начало възпитаниците на Ратко Достанич показаха, че няма да имат проблеми в срещата срещу „канарчетата”, които през лятото се разделиха с почти целия си състав.

Головата фиеста започна в 6-ата минута на двубоя. Ортега намери Кръстовчев, който от точката на дузпата реализира за 1:0. 10 минути по-късно шампионите стигнаха до втори гол. Николай Димитров центрира от корнер и след последвалото разбъркване защитникът Йордан Милиев покачи на 2:0.

До края на първата част Левски свали темпото и до нови попадения във вратата на Попов не се стигна.

След няколко пропуска след почивката, за класическото 3:0 се разписа Дарко Тасевски в 66-ата минута, който с глава засече атрактивно центриране отляво на Лусио Вагнер.

В 73-ата Мариян Огнянов намери след изпълнение на фаул Дениран Ортега и той реализира първото си попадение със „синята” фланелка след трансфера си от Славия преди две седмици.

Само в рамките на 4 минути нигериецът вкара втория си гол в мача, разписвайки се след центриране на Вагнер.

Така Левски стартира с убедителен успех, а Ботев още от 1-ия кръг се запъти към „Б” група.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза