3. Левски сложи "петица" на Спартак (Варна) и отново е пръв

Левски сложи "петица" на Спартак (Варна) и отново е пръв

Титлата е все по-близо до „Герена”, а Спартак ще трябва да трепери до последно за мястото си в елита.

Отборът на Левски постигна убедителна победа у дома с 5:0 при домакинството си на Спартак (Варна) от 27-ия кръг на „А” група и по този начин отново се изкачи на лидерската позиция. „Сините” бяха с класа над „соколите” в днешния ден и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки, а младият Цачев влезе като резерва и записа първия си хеттрик със синята фланелка. Титлата е все по-близо до „Герена”, а Спартак ще трябва да трепери до последно за мястото си в елита.

Срещата започна по отличен за домакините, които успяха да открият резултата още в 44-ата секунда на двубоя. Гаджев нахлу в наказателното поле, стреля, но Цанков спаси. При добавката обаче Тасевски не сгреши и прати топката в опразнената врата – 1:0. Малко по-късно силен удар на Сърмов бе спасен от стража на гостите.

Първата по-сериозна възможност за гостите се откри в 19-ата минута, когато Сакалиев нацели с глава напречната греда над Митрев, но тогава прозвуча и съдийски сигнал за засада. Само 5 минути по-късно Левски стигна до втори гол, а негов автор бе централният бранител Давид Бистрон. Тиберканин центрира отляво, а снажният бранител се извиси над всички и с глава прати топката зад Цанков за 2:0. След това Георги Христов също можеше да се разпише от чиста позиция, но в последния момент топката му бе избита в ъглов удар. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, освен един далечен удар на Мирчев, който премина покрай вратата на Божидар Митрев.

Левски продължи да бъде по-активният тим на терена и през втората част. Домакините действаха много разнообразно в атака, а защитниците на Спартак с мъка гледаха срещата отблизо. „Сините” започнаха вихрено втората част и още в 47-ата минута Христов можеше да вкара от чиста позиция, но ударът му не намери целта. Малко по-късно Бистрон и Сърмов също опитаха да се разпишат, но Цанков спаси техните удари, не и без помощта на гредата.

Стигна се до 70-ата минута, когато Зе Соарес качи топката на главата на Цачев, който с ефектен плонж заби коженото кълбо зад стража на гостите – 3:0. Левски продължи да мачка своя съперник и в последните минути на мача успя да стигне до нови два гола, дело на Цачев. В 86-ата минута след центриране от ъглов удар, топката бе отклонена от Балтанов към Цачев, който отблизо не сгреши, правейки резултата 4:0. Само 2 минути по-късно младият нападател на „сините” успя да оформи своя хеттрик след пас с пета на Георги Христов – 5:0.

Така с този успех Левски отново излезе начело във временното класиране. „Сините” имат актив от 64 точки, 2 пред втория ЦСКА, който вчера загуби във Варна от Черно море. Спартак пък вече е в зоната на изпадащите с актив от 24 точки, колкото има и 13-ият Ботев, но „соколите” са с по-лоша голова разлика.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо