3. Левски смаза беззащитния Локомотив (София) с 4:0 на „Герена” (видео+снимки)

Левски смаза беззащитния Локомотив (София) с 4:0 на „Герена” (видео+снимки)

Йовов с два гола, Райков и Гаджев със силно представяне

Отборът на Левски се върна на победния път след слабото представяне в Разград миналата седмица, след като размаза трагичния Локомотив (София) с 4:0. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 8-ия кръг на родната „А” група.

Силен мач за домакините изигра капитанът Христо Йовов, който се отчете с две попадения. След този двубой Бижутера излиза в неплатен отпуск заради кметските избори в родния му град Своге. Много добре се представи и младокът Симеон Райков, както и вторият капитан на тима Владимир Гаджев. Приличен мач направи и Тодор Христов, който не получава достатъчно шансове за изява от началото на шампионата.

Двубоят започна с две опасни атаки на гостите, в основата на които бе Преслав Йорданов, но в първия случай Пламен Илиев се представи на ниво, а във втория Мулдер предотврати гол с хубав шпагат.

Така се стигна до 6-та минута, когато Райков получи на левия фланг и подаде за Йовов в пеналта, Бижутера финтира Лахчев и със силен удар с левия крак в обратния ъгъл препарира Пейков за 1:0.

След попадението „сините” овладяха инициативата и започнаха методично да мачкат своя съперник, който изглеждаше крайно объркан след първия гол. В 18-ата минута
Христов метна гениален пас за Тасевски, македонецът овладя на гърди, но спирането му бе малко дълго и Върбанов опита да се намеси, но ритна топката покрай Пейков, за да може Арш да я вкара няколко сантиметра преди голлинията, удвоявайки преднината на своите.

8 минути по-късно Владимир Гаджев бе близо до един от марковите си голове, след като засече от воле с десния крак топката от около 22 метра, но кълбото срещна лявата греда на Пейков.

Така дойде 30-ата минута, когато Райков напред по лявото крило и шутира много силно от около 25 метра, топката срещна напречната греда, а при добавката Йовов бе на правилната позиция и направи 3:0.

Домакините продължиха да натискат и в 36-ата минута Христов центрира остро в пеналта, където Райков засече с левия крак, но Пейков спаси. В следващата атака обаче нищо не можеше да помогне на стража на гостите, след като
Старокин центрира страхотно отляво, Тасевски изскочи от дълбочина и с глава прати кълбото в долния ляв ъгъл на Локомотив - 4:0.

Втората част бе далеч по-спокойна, като в нея „сините” намалиха драстично оборотите, което даде няколко възможности на Локомотив за отбелязване на гол.

В 52-ата минута „железничарите” бяха на косъм от почетно попадение, след като Горанов стреля от далечна дистанция, но ударът му срещна лявата греда на Пламен Илиев.

Последваха неточни изстрели на Тасевски и Арш, последвани от такъв на Коста Янев. До края на мача се запомниха удар на Романов и Йорданов, като след този на Преслав, Пламен Илиев показа добър рефлекс и спаси.

До края на двубоя зрителите не видяха повече попадения и така Левски разби Локо (София) с 4:0 на „Герена”.