3. Левски свърши своята работа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски свърши своята работа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” биха 4:0 Марек и временно изместиха Ботев от шестото място преди развръзката в неделя

Левски може да си отдъхне с 24 часа и да застане само пред телевизорите за мача между Ботев (Пловдив) и ЦСКА, който ще реши съдбата на „сините” за първата шестица. Отборът на Стойчо Стоев разби гостуващия Марек с 4:0 след два гола на Владимир Гаджев (39' и 42') и по един на Антонио Аниете (15') и Либан Абди (47') пред малко зрители на „Герена”, измествайки временно „канарчетата” от шестото място с 1 точка и по-добри показатели в директните двубои с тях.

Левски трябва да се надява на равенство или загуба на Ботев срещу ЦСКА в неделя от 15:30 ч, за да играе в първата шестица заедно с „червените”, Лудогорец, Литекс, Локо (София) и Берое.

Левски вкара четири гола на Марек, който им открадна две точки през октомври в Дупница (1:1), и не получи чиста дузпа при 1:0. Реферът Александър Костадинов на моменти действаше странно, като подмина и неприличен жест на Либан Абди, който иначе вкара дебютния си гол със синята фланелка.

Левски се върна на правилния път след два поредни мача без победа във всички турнири, докато Марек остана без успех вече в 9-ти мач за първенство и остана предпоследен.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

След еднообразна игра в първите минути срещу барикадиралия се в собствената половина тим на Марек Левски успя да поведе в 15-ата минута. Отбит от Емил Михайлов удар на Божидар Краев бе върнат от аутлинията с пета отстрана на Гикевич и Аниете намери близкия ъгъл с шут между краката на Виячки и през ръцете на вратаря.

Шест минути по-късно Либан Абди вкара нов гол, но реферът правилно маркира засада и резултатът остана непроменен.

Преди това лайнсменът от далечната страна грешно вдигна флага при извеждащ пас към Александър Манолов, който можеше да излезе сам срещу вратаря.

Към края на полувремето Емил Михайлов явно фаулира Лукаш Гикевич в наказателното поле, но много странно реферът не видя нарушение, въпреки че вратарят изобщо не игра с топката, а препъна нападателя.

Справедливостта възтържествува минута по-късно, в 39-ата, когато Гаджев удвои от свободен удар, отсъден на границата на наказателното поле.

Три минути по-късно отново „синият” капитан се разписа. Гаджев и Аниете разиграха на двойно, като испанецът му върна с пета. Последва параболичен удар в далечния ъгъл, който направи безпомощен Михайлов.

Последният извади удар под гредата на Бедоя точно преди почивката.

Само две минути след подновяването на играта Левски вкара четвърти гол. Либан Абди откри сметката си със синия екип с удар под гредата след отлична асистенция на Роман Прохазка.

В 50-ата минута реферът Александър Костадинов отново беше категоричен, че няма дузпа при едниноборство на марекчанин с Лукаш Гикевич в наказателното поле. Този път като че ли бе прав.

Мачът започна да се доиграва. Левски продължи да създава положения, но ги пропускаше с лека ръка.

А реферът отново се прояви със странно решение. Борислав Николов извърши нарушение за картон срещу Абди, който му показа неприличен жест. Съдията Костадинов обаче дори не бръкна в джобчето, въпреки че беше съвсем близо.

С 10-ия си успех в 22 мача Левски събра 34 точки и зае 6-ото място. Марек остана със своите 14 на 11-ото, на 6 от спасителния бряг.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза