3. Левски тръгва на Мисия невъзможна днес

Левски тръгва на Мисия невъзможна днес

Костов се завръща в основната единайсеторка срещу АЕК, Мазурек с шанс за първи мач като титуляр

Тази вечер от 19:30 часа Левски приема АЕК Ларнака в реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Сините загубиха първата среща в Кипър с 0:3. Нито един български клуб не е елиминирал съперник след такова поражение и ако възпитаниците на Петър Хубчев го сторят, ще бъде истинско чудо. Противникът обаче не е от толкова голяма класа, което все пак дава някакви надежди на столичани.

Задачата пред треньора и екипа му е доста сложна. Защото те няма да могат да разчитат на капитана Живко Миланов - най-опитният играч в тима бе изгонен в самия край на първото полувреме в Ларнака. Освен това отборът няма да може да ползва и подкрепа от трибуните, която да смути противника - двубоят ще се играе при закрити врати, като на него ще бъдат допуснати само деца до 14-годишна възраст.

Сините ще се уповават на примера от сезон 1972/73. Тогава в 1/32-финал за Купата на УЕФА те губят с 1:4 гостуването си на Университатя Клуж, въпреки че повеждат в 55-ата минута (след това за 12 минути инкасират 4 попадения). На реванша обаче тимът не губи вяра във възможностите си и печели с 5:1, с което Левски продължава напред.

През първото полувреме на гостуването на АЕК Левски имаше добри шансове, но не ги оползотвори. Сега обаче ще трябва да е клинично точен в завършващата фаза, за да запази някакви надежди. На вратата на сините отново ще е черногорският национал Милан Миятович.

В защитата ще има само една промяна - на мястото на Живко Миланов ще започне Ивайло Найденов. Карето в отбрана ще бъде допълнено от Каргас, Рейш и Иван Горанов. Последният ще трябва да бъде доста активен и често да се включва в предни позиции. В средата на халфовата линия ще са Мартин Райнов и Тиам. За фланговете изборът не е голям, така че на тях ще започнат Станислав Иванов и Паулиньо.

В зоната зад централния нападател обаче остана голяма дупка след продажбата на Давиде Мариани. От началото на кампанията швейцарецът бе вкарал 6 гола в 6 мача. Сега в неговите обувки ще трябва да влезе Франко Мазурек. Аржентинецът бе взет това лято, точно преди заминаването на тима за лагер в Австрия. Той бе много изостанал с подготовката и все още не е в оптимална физическа форма. Хубчев обаче ще трябва да рискува с пускането на нисичкия халф, който ще бъде натоварен със задачата да дирижира действията в предни позиции.

Треньорът се колебае за върха на атаката. Дени Алар пропусна най-чистото положение в Кипър, не бе убедителен и срещу Ботев. В последния двубой силно се включи Станислав Костов и няма да е изненада, ако именно последният бъде титуляр.

Наставникът на АЕК Иманол Идиакес едва ли ще прави някакви размествания по единайсеторката си и се очаква да заложи на състава от първата среща. В добра форма се намира таранът Яну, който в Ларнака вкара първия гол и подаде за втория, така че Рейш и Каргас ще трябва да бъдат много внимателни за действията му.

Днес Левски няма друг шанс освен да се хвърли в атаки срещу противника. А докъде ще му стигнат силите, предстои да разберем.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира