3. Левски удари Литекс и излезе на първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски удари Литекс и излезе на първото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” се наложиха с 2:1 в Ловеч, следва защита на върха срещу Лудогорец

Левски победи Литекс в дербито от последния двубоя на 11-ия кръг на А група и излезе на първото място в класирането. „Сините”се наложиха с 2:1 на стадиона в Ловеч и събраха актив от 21 точки.

Голмайстори за столичани станаха Аймен Белаид и Роман Прохазка. Точен за домакините бе Кристиян Малинов, който бе и капитан за тима си.

В следващия кръг, който е след паузата в първенството заради европейските квалификации, Левски ще защитава първото си място със заемащия второто място Лудогорец. Двубоят ще се проведе на „Георги Аспарухов” на 18-и октомври.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Двата отбора предложа динамичен, атакуващ и приятен за окото футбол. Домакините наложиха сериозна преса в началото на мача. Гостите от София обаче бързо успяха да отговорят на натиска и постепенно изравниха играта.

„Оранжевите” отправиха няколко опасни удара чрез Антон Недялков и Бьорн Маарс Йонсен, но вратарят Боян Йоргачевич успя да запази мрежата си „суха”.

Резултатът бе открит в 30-ата минута, като отборът на Левски имаше повод за радост. Прохазка центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, там бранителят Белаид бе оставен напълно непокрит и той с глава не остави шансове на Баривиейра.

Радостта обаче бе кратко. След три минути игра отборът на румънския специалист Регекампф отвърна на удара, като звездата на тима Данило Асприля бе в основата на попадението. Той навърза трима футболисти на гостите с лекота, пусна към Кристиян Малинов, който очи в очи срещу Йоргачевич не среши. Младият футболист започна двубоя за първи път като капитан на Литекс и се разписа.

Атакуващият футбол продължи и третият гол не закъсня. Поводът за радост отново бе в „синия” лагер. Гостите разиграха по отличен начин заучена комбинация в 38-ата минута. От ъглов удар Мигел Бедоя пусна към Георги Костадинов, той веднага чукна към Прохазка, който бе заел удобна позиция, и последният завърши с техничен удар от движение право във вратата.

През второто полувреме отборът на Левски владееше малко повече топката, контролираше играта, на моменти „сините” налагаха преса и не позволяваха на съперника си да изнася лесно. Домакините се вдигнаха в заключителните минути, но столичани се браниха стабилно и успяха да съхранят преднината си. Вратарят Йоргачевич трябваше да се намесва решително в добавеното време след коварен удар по земя на Перес.

След последния съдийски сигнал Иво Тонев и Георги Иванов-Гонзо изразиха бурно радостта си със силна прегръдка в официалната ложа.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение