3. Левски удари Пирин преди почивката и записа пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски удари Пирин преди почивката и записа пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" временно излизат на върха с точка пред Дунав

Пред погледа на новия собственик Спас Русев отборът на Левски записа с лекота петата си поредна победа и временно се изкачи на първото място в класирането на Първа професионална лига. „Сините” се наложиха с 2:0 над Пирин в 7-ия кръг с голове преди почивката на Димитър Пиргов и Тунде Адениджи.

"Орлетата" не отправиха нито един точен удар за цял мач и не изпълниха нито един корнер, като през втората част "сините" затвориха мача с тактическа дисциплина.

Мехди Бурабия за първи път бе титуляр за Левски. Той замени Георги Костадинов, който бе оставен резерва. През второто полувреме ролите се размениха. Една промяна бе извършена от Стефан Генов в състава на Пирин. Ндуйе Муйеци застана на върха на атаката, докато Станислав Костов седна на пейката. През втората част обаче албанецът бе заменен.

След спокойни начални минути Левски пое инициативата. Антонио Аниете и Бабатунде Адениджи, които сами си осигуриха позиции, не сполучиха преди защитникът Димитър Пиргов да отбележи първия си гол с екипа на Левски в 18-ата минута. Дошлият от Славия бек засече с летящ плонж центриране от корнер за радост на около 3500-4000 фенове на „Герена”.

Рожденикът Адениджи, който навършва 21 г., удвои аванса на „сините” в 27-ата минута с помощта и на вратаря Георги Аргилашки. Нигериецът стреля мощно след подаване на Франсис Нар, като ударът обърка стража, въпреки че бе в неговия обсег. Адениджи отбеляза третия си гол от началото на сезона.

Десет минути по-късно обаче Аргилашки се реабилитира, като извади удар под гредата на Аниете. Испанецът си изработи и трето положение, но точността му изневери.

Левски намали темпото през второто полувреме, но контролираше събитията на терена. Аниете продължи да търси пролуки в защитата на Пирин, но явно не му беше ден. Испанецът беше заменен в 76-ата минута, а новата синя деветка Илиан Мицански дебютира пред домашна публика. После обаче разочарова, получавайки жълт картон за симулация.

Преди това Прохазка изведе Краев, но Аргилашки, а после Ханс блокираха младока.

При една от редките си опасни атаки Башлиев извади отдясно пред вратата и само намесата на Йоргачевич срещу преотстъпения от Левски Илия Димитров, влязъл като резерва, предотврати главоболия за сръбския контингент на „Герена”.

С петата си поредна победа Левски събра 17 точки и с 1 измести Дунав, който в неделя гостува на Берое.

Пирин се смъкна до 11-ото място, като остана със своите 7 точки, без гол като гост и без дори равенство далеч от дома.

За двата отбора предстоят мачове за купата от 1/16 финалите през седмицата. Левски гостува на Царско село в Надежда (четвъртък от 16 ч), а Пирин гостува на Спартак Плевен (вторник от 16 ч).