Левски в търсене на нов успех срещу Крумовград

Превю за мача

Левски гостува на новака Крумовград с амбиция да затвърди доброто си представяне с нова победа. Последният мач от 9-я кръг е от 20:00 часа и ще се предава по DIEMA SPORT. Може да го проследите и с NOVSPORT.COM.

"Сините" изиграха отложената си среща с Пирин преди четири дни, а имаха и играчи, ангажирани с националните отбори и умората може да се окаже фактор.

От началото на първенството отборът на Николай Костов записа 5 победи, три от които в последните 3 мача и 2 загуби и заема трета позиция в класирането. Тази вечер очакванията към отбора от "Герена" са за нова победа и максимално доближаване до Локомотив Пловдив и Черно Море.

Новаците от Крумовград са в средата на таблицата. Домакините са с 4 победи и 4 загуби.Очаква се Костов ще направи ротации в състава, като ще има промени в защитата и халфовата линия спрямо мача срещу Пирин в четвъртък, спечелен с 2:0 на „Герена“. Такава се очаква и на вратата, където ще се завърне Пламен Андреев. Николай Михайлов пък ще остане на пейката. В отбрана като титуляр ще започне Хосе Кордоба – той и Андреев получиха почивка срещу благоевградчани. Карето в защита ще бъде допълнено от Кристиан Димитров, Петрис и Цунами. В средата на терена Костов ще заложи на Андриан Краев, Асен Митков и Джевад ел Джемили. Първите двама бяха резерви срещу орлетата, но се наложи да влизат и допринесоха за успеха. В нападение ще играе бразилското трио Роналдо – Рикардиньо – Велтон. При такава конфигурация от групата ще трябва да отпадне техния сънародник Дарлан. Халфът не бе убедителен срещу Пирин.

Едва ли някой може да обвинява Неманя Миланович за пораженията от ЦСКА, Черно Море и Локомотив Пловдив. Четвъртата загуба на Крумовград дойде от Берое, които също показват израстване в сравнение с миналия сезон, когато играха бараж за оставане в efbet Лига.

Крумовград обаче победи шампиона Лудогорец, ЦСКА 1948, Ботев Пловдив и Локомотив София.

Вероятни състави:

КРУМОВГРАД: Я. Георгиев; В. Велев, Сенхаджи, Шимич, А. Георгиев; Юсеин, Кацаров; Д. Милянович, Луан, Рапосо; А. Колев

ЛЕВСКИ: П. Андреев; Петрис, К. Димитров, Кордоба, Цунами; Краев; Роналдо, Митков, Ел Джемили, Уелтон; Рикардиньо

СЪДИЯ: Георги Давидов