3. Левски взе минимален аванс срещу Литекс, мачът завърши по скандален начин (ВИДЕО и СНИМКИ)

Попадение за Литекс бе отменено в продължението на мача, така и не стана ясно защо

Левски се наложи с минималното 1:0 над Литекс в първия мач между двата тима от четвъртфиналите на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион „Георги Аспарухов” в столицата при закрити врата, а единственото попадение в мача бе дело на Гари Родригес в 22-ата минута.

Мачът бе вълнуващ, като имаше интересни моменти и пред двете врати, а в продължението на срещата се стигна до най-спорната ситуация в двубоя. В 3-ата минута на мача бе отменен гол за Литекс, като така и не стана ясна точната причина, поради която реферът Ахмед Ахмед не зачете попадението.

Галерия от мача вижте ТУК!

Първият четвърт час на мача не бе особено вълнуващ, като нямаше и много интересни ситуации пред двамата вратари. Георги Миланов изпълни един свободен удар в полза на Литекс, но прати топката в стената, а Владимир Гаджев стреля отдалеч за Левски, но кълбото премина на няколко метра встрани от дясната греда.

В 17-ата минута Исмаил Иса нанесе неточен изстрел с глава след центриране от корнер, а малко след това Владимир Гаджев отправи нов удар извън очертанията на вратата.

Резултатът бе открит в 22-ата минута. Владимир Гаджев отне топката и подаде към Гари Родригес, а той със страхотен изстрел прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Пиргов.

Литекс можеше да изравни в 27-ата минута, когато Ваюши бе намерен по чудесен начин от Славчев, но си поведе дълго топката, като все пак я достигна и успя да върне към точката на дузпата. Георги Миланов пое кълбото и стреля, но ударът му бе блокиран от играч на Левски.

Последва и изстрел на Исмаил Иса, но кълбото не попадна в рамките на вратата. Гари Родригес пък стреля към Илко Пиргов, но топката среща играч на Литекс и излезе в корнер. В 42-ата минута Илия Миланов също пробва късмета си, но ударът му не попадна в целта, а на почивката на мача резултатът бе 1:0 в полза на Левски.

(Феновете на Левски изгледаха двубоя на специална видеостена, изградена при срутения сектор "А")

През първите десетина минути на второто полувреме нямаше чисти положения пред двете врати, а в 57-ата Владимир Гаджев стреля силно, но право в ръцете на Илко Пиргов. Десетина минути по-късно последва нов удар на Гаджев, но вратарят на Литекс отново улови.

В 70-ата минута се стигна до една от най-добрите възможности за Литекс в целия двубой. Момчил Цветанов центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса засече топката с глава, но Пламен Илиев с блестяща намеса изби. В 79-ата минута Славчев нанесе много силен изстрел, но вратарят на домакините отново бе на мястото си и изби.

Влезлият в игра през второто полувреме Томи Костадинов можеше да отбележи в 83-ата минута, но ударът му бе блокиран от Везалов.

В 3-ата минута на добавеното време на мача се стигна до най-спорната ситуация в срещата. Литекс спечели свободен удар вляво от вратата на „сините”, а зад топката застана Момчил Цветанов. Той центрира в наказателното поле, където се стигна до разбъркване, а в крайна сметка Базил Де Карвальо изчисти от голлинията, но топката попадна в Николай Борудов, който я прати във вратата. Реферът Ахмед Ахмед обаче първоначално не зачете попадението, като така и не стана ясна точната причина за това голът за Литекс да бъде отменен.

След това главният съдия взе решение да зачете попадението, а впоследствие отново реши голът да бъде отменен.

На телевизионните повторения се чува свирката на съдията преди шута на Бодуров в мрежата. Друг е въпросът дали има нарушение или не и какво е видял съдията.

Така авансът на "сините" от едно попадение се запази, а малко след тази много спорна ситуация дойде и краят на двубоя.

По този начин Левски спечели срещу Литекс с 1:0, взимайки минимален аванс преди реванша, който е на 3 април (сряда).