3. Левски започна да се отдалечава и от Лига Европа след равенство 1:1 на "Лазур"

Левски започна да се отдалечава и от Лига Европа след равенство 1:1 на "Лазур"

"Сините" и Черноморец изиграха отличен мач на обновения стадион в Бургас

След като сдаде титлата, отборът на Левски започна да се отдалечава и от Лига Европа. „Сините” завършиха 1:1 като гости на амбициозния тим на Черноморец и останаха на три точки от третия ЦСКА и на десет от втория Локомотив (Сф), като вече в трети мач нямат победа. Левски поведе с гол на Бардон от дузпа през първото полувреме, но капитанът на домакините Крумов вдигна на крака 15-те хиляди на обновения „Лазур” с великолепен гол през второто полувреме.

Гостите от София доминираха почти през целия двубой, като отправиха редица удари към вратата на Борел. Като цяло срещата бе много интересна за родните стандарти, още повече че тревното покритие на съоръжението в Бургас осигури отлични условия и за двата отбора.

Черноморец взе точки във втори пореден мач, след като миналия кръг победи Пирин с 3:1 в Благоевград и се изкачи на 6-ото място.

Още в 5-ата минута Черноморец бе близо до гола, след като Мартин Тошев надигра Стефан Станчев, навлезе в наказателното поле, но ударът му мина съвсем близо до лявата греда на Петков.

След това Левски овладя средата на терена и почти не позволяваше на своите съперници да атакуват опасно. Освен това „сините” отправиха няколко опасни удари по посока вратата на „акулите”. При един такъв на Николай Димитров накара Борел да избива на сигурно.

Минута по-късно Йовов и Бардон осъществиха добра комбинация, завършила с удар на последния покрай десния страничен стълб. Това бе най-добрата ситуация пред отбора на Левски преди гола в 34-ата минута.

Тогава Йовов бе дръпнат за фланелката от Хайри в наказателното поле и реферът Христо Ристосков посочи бялата точка. Бардон бе точен за Левски, които вкараха за първи път от три мача насам.

Две минути след попадението Жоазиньо нацели напречната греда с удар извън наказателното поле. Явно едно от указанията, дадени от треньорския щаб на „сините”, бе да се стреля от далечно разстояние, тъй като гостите отправиха редица удари извън пеналтерията.

Второто полувреме започна с натиск на Левски. В 49-ата минута Бардон бе изведен на чиста позиция в наказателното поле, но прати топката в аут.

Едва в 61-ата минута Черноморец съумя да създаде добро положение. След центриране от пряк свободен удар Хайри стреля с глава, но прати топката в аут, макар и недалеч от вратата на Левски.

Домакините успяха малко изненадващо да изравнят резултата с оглед превъзходството на Левски. Това стана в 68-ата минута, когато домакините изпълниха ъглов удар, топката бе лошо изчистена към дъгата пред наказателното поле, където бе посрещната по отличен начин от капитана Крумов, който с ножичен удар изравни резултата на „Лазур” – 1:1.

Черноморец можеше да обърне резултата в своя полза в 73-ата минута, когато Георги Петков излезе неразчетено и бе изпреварен от Матиас Морис, но ударът на футболиста на домакините бе слаб и Левски се справи с опасността.

До края Левски наложи натиск. Най-доброто положение за гостите бе на резервата Миро Антонов, който засече с глава центриране на друга резерва – Телкийски – но стреля високо над вратата.

Така „сините” събраха 37 точки и са 4-и в класирането на „А” група, с 3 зад ЦСКА, който приема утре Монтана, и с 10 зад Локо (Сф), който победи днес Сливен с 2:0. Черноморец е 6-и с актив 35 точки. Лидер е Литекс с 48 т., като в понеделник приема Миньор.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение