3. Литекс и Ботев не си вкараха голове в равностоен мач (видео)

Литекс и Ботев не си вкараха голове в равностоен мач (видео)

Станислав Генчев дебютира за "оранжевите", Джордан с два големи пропуска

Отборите на Литекс и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в днешния мач помежду си и завършиха наравно 0:0. Срещата се игра на градския стадион в Ловеч и бе от програмата на 3-ия кръг на родната "А" група.

Дебют за ловчанлии направи Станислав Генчев, който се появи като резерва през втората част.

Наставникът на "канарите" Станимир Стоилов пък, бе започнал без петима от основните си футболисти в лицето на Огнянов, Неделев, Галчев, Спрокел и Ромарио заради гостуването на Щутгарт от Лига Европа в четвъртък.

Двубоят започна в много бързо темпо, но двата тима бяха равностойни и положенията пред двете врати бяха рядкост. В 15-ата минута Домовчийски проби добре отляво и влезе в наказателното поле, опита пас към Педро, който бе пресечен, топката се върна в българина и той стреля от движение, ала встрани от вратата.

4 минути след това Луис Педро открадна от Бодуров пред наказателното поле на Литекс, навлезе в него и шутира, но ударъ му бе блокиран от Божиков, а 180 секунди по-късно Джинич засече с глава центриране на Дяков от фаул, ала встрани от вратата.

Така дойде 29-ата минута, когато "оранжевите" изтърваха най-чистото положение за първата част. Тогава Ваюши получи на десния фланг и центрира в наказателното поле, където непокритият Джордан стреля с глава от малкото наказателно поле, но Стаховяк направи страхотно спасяване.

След това положение обаче темпото спадна значително и до края на полувремето нямаше повече любопитни ситуации.

Втората част също стартира много равностойно, въпреки че "канарите" бяха малко по-активни. Положенията обаче отново бяха именно пред Стаховяк.

В 53-ата минута Джазула изведе Джордан срещу Пиргов, Джинич отклони в последния момент и Джордан стреля покрай вратата.

Нещата не се промениха кой знае колко в хода на полувремето, като единствено изстрели от дистанция създаваха някакво напрежение пред двамата вратари. В 75-ата минута Джордан шутира силно от границата на наказателното поле, ала Стаховяк внимаваше и спаси.

В края на двубоя, в 89-ата минута Джинич можеше да донесе трите точки за пловдивчани, след като засече с глава центриране от корнер, ала топката не намери целта.

Така Литекс и Ботев не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0, като вече имат актив от по 7 точки.
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край