3. Литекс и Локо (Пд) не си вкараха, гостите с претенции за дузпа (ВИДЕО)

Литекс и Локо (Пд) не си вкараха, гостите с претенции за дузпа (ВИДЕО)

Много пропуски лишиха домакините от успеха

Литекс и Локомотив (Пловдив) завършиха при 0:0 в двубой от 13-и кръг на "А" група. Със спечелената точка "оранжевите" поне временно излязоха еднолично начело в класирането с 23 точки. Повечето положения в мача бяха пред вратата на гостите, но в същото време те имаха основателни претенции за неотсъдена дузпа в края на втората част.

Това е общо девето равенство в 42 мача между двата тима в елитната група.

Още в 12-ата минута домакините пропуснаха да открият резултата. Тогава след контра Асприля намери Малинов на много удобна позиция, но той не намери целта. Отново активният Асприля бе в центъра на вниманието след четвърт част, но Ел Каруби парира негов силен удар.

Последваха добри минути за Локо, които чрез Гъргоров и Камбуров имаха възможности да стрелят опасно. В 30-ата минута и попадение на Бадема бе отменено за засада.

В 33-ата минута Минчев бе изведен зад защитата на Локо, но бе вдигната много спорна засада.

Литекс натисна след почивката. Ел Каруби спаси вратата на Локо с няколко отлични прояви. Първо резервата Рохас имаше възможност да реализира, но с малко пропусна рамката. Най-сериозното положение дойде в 56-ата минута, когато Нунеш бе сам срещу него.

В 60-ата минута Вихрен Манев не отсъди чиста дузпа за Локо за нарушение срещу Камбуров и даде на нападателя жълт картон.

Регенкампф пусна в игра Бьорн Йонсен и той се включи добре. В 82-ата минута негов удар бе спасен с крак от вратаря на Локо при чиста ситуация.

Двубоят бе наблюдаван от националния селекционер Ивайло Петев и от треньора на Лудогорец Едуард Ераносян.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение